22. října 2020

MÁME NOVÝ SPOLKOVÝ WEB!

Víš, kolik je na fakultě spolků, SORek a co všechno dělají? Víš, jak se do nich zapojit, nebo dokonce jak je založit? Právě na tyto a další otázky nalezneš odpověď na nově vzniklém webu Spolky a SORky PedF UK.

Na úvodní straně si z pavučiny vybereš oddíl, o kterém se chceš nebo potřebuješ dozvědět víc. Pokud si vybereš „Předseda spolku“, zjistíš, jaké body nesmíš vynechat ve výroční zprávě, jak a proč používat Google kalendář, jak nahlásit plánovanou akci, co všechno ti poskytuje spolková místnost a jak se o ni starat. Mnohem víc se ale ještě dozvíš přímo z úst našich předsedů, a to prostřednictvím krátkého videa!

Pokud jsi byl zvolen předsedou, pomůže ti oddíl „Přebírám spolek“. Najdeš tam všechny kroky, které tě neminou, když vstoupíš do funkce předsedy formálního nebo neformálního spolku. O několik tipů do začátku a o to, jaké vůbec je být předsedou, se s tebou ve videu podělí jedna z bývalých předsedkyň spolku.

V případě, že se chceš stát součástí nějakého spolku nebo SOR, určitě klikni na „Chci se zapojit“. Tam najdeš odpovědi na základní otázky a přehledné rozdělení a vysvětlení typů spolků a SOR. Nechybí ani autentická videa bývalých členů, kteří se s tebou podělí o své zkušenosti. Na konci této stránky si podle svého zájmu a zaměření už můžeš najít spolek nebo studentskou oborovou radu, které jsou tvému „já“ nejblíže. Tak hurá do toho!

Pokud klikneš na „Chci založit spolek“, dozvíš se, jaké kroky je nutno podniknout při zakládání formálního i neformálního spolku. Najdeš tam, jak na stanovy, jaká jsou základní práva a povinnosti spolku a taky odkaz na „spolkový akcelerátor“. Díky němu tě současní i bývalí členové zasvětí do všeho, co budeš při zakládání spolku potřebovat. Nemáš čeho bát!

Když otevřeš oddíl „Chci vědět víc o oborovkách“, dočteš se, jak postupovat při založení studentské oborové rady na své katedře, jaké jsou povinnosti člena, mluvčího a jak často probíhají jednání s vedoucím katedry. Pokud SOR přebíráš, tak se i v této části díky několika krokům dozvíš, jak na to! Kdyby cokoli, určitě se neboj zeptat bývalých předsedů, kteří ti poradí!