18. února 2021

Série o dobré praxi v distanční výuce

Spokojení studenti s distanční výukou se ozvali i z Katedry psychologie. Dnes představí dr. Kateřina Lukavská, jak vypadá online výuka na její hodinách.

„Nejčastěji kombinuju předtočená videa a online setkání. A snažím se, aby měl kurz jasnou strukturu a harmonogram v Moodle, aby studenti vždy věděli, který týden je video a který je online setkání a kdy mají dělat jakou práci.

Při online setkáních mám opravdu ráda možnost chatu – myslím, že se tak vlastně podaří třeba při přednáškách aktivizovat víc studentů než prezenčně – napsat otázku nebo odpověď do chatu nevyžaduje takovou míru průbojnosti jako se přihlásit o slovo naživo.

Určitě si z distanční výuky vezmu i něco do budoucna. Myslím, že si budu mnohem více vážit času, který trávím společně se studenty a daleko důkladněji zvažovat, jak tento čas efektivně využít. Z konkrétních věcí určitě zachovám instruktážní videa v projektově založených kurzech. A některé e-learningové prvky – třeba průběžné kvízy, kterými si studenti mohou ověřit, kolik si z určitého tématu zapamatovali a pochopili.“

Originální příspěvek na Facebooku naleznete zde.