2. června 2021

Aktuální opatření na fakultě

Aktualizováno 20. 5. 2021 ve 12 hodin.

VÝUKA (od 24. 5. 2021)

Od 24. 5. 2021 do odvolání platí, že:

• je umožněna veškerá prezenční výuka, včetně prezenčních zkoušek, se zachováním rozestupu mezi studenty minimálně 1,5 metru (kromě klinické a praktické výuky a praxe),

• je možné konat individuální konzultace a poradenské služby

• účast na kurzech celoživotního vzdělávání je možná za podmínek stanovených mimořádným opatřením pro vzdělávací akce a zkoušky v prezenční formě.

Zpěv je jako součást vzdělávání povolen pouze ve studijních programech, ve kterých je zpěv stěžejní součástí studijního programu, a to za přítomnosti nejvýše 6 studentů v místnosti, umožňují-li jiná omezení přítomnost takového počtu studentů.

Sportovní činnosti je možné konat:

• ve studijních programech, v nichž je sportovní činnost stěžejní součástí studijního programu,

• ve vnějších prostorech,

• ve vnitřních prostorech za podmínky, že na 1 osobu připadá alespoň 15 m2 vnitřní plochy sportoviště, a přítomno může být nejvýše 12 osob ve skupině a nejvýše 30 osob celkem na vnitřní ploše sportoviště; přítomnost dětí, žáků, studentů a jiných účastníků se v jiných vnitřních prostorech, jako jsou šatny, sprchy apod., zakazuje.

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY A UCHAZEČI (od 4. 5. 2021)

Na základě usnesení vlády č. 433 ve spojení s mimořádným opatření Ministerstva zdravotnictví vysoká škola umožní uchazeči osobní přítomnost na přijímací zkoušce, pouze pokud:

• nemá příznaky onemocnění COVID-19, a

• předloží doklad o negativním výsledku antigenního testu nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, který byl proveden v posledních 7 dnech před konáním přijímací zkoušky, nebo

Povinnost testování se nevztahuje na uchazeče, pokud:

• prodělali onemocnění COVID-19 a od onemocnění neuplynulo více než 90 dní (formulář čestného prohlášení),

• mají certifikát o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19 a od aplikace poslední dávky očkovací látky uplynulo nejméně 14 dnů.

Upuštění od přijímacích zkoušek

U některých oborů došlo k upuštění od přijímacích zkoušek, viz opatření děkana. Konktrétné obory, kterých se to týká naleznete v příloze opatření děkana zde.

VSTUP DO BUDOV (od 29. 4. 2021)

Na základě Obecných doporučení k protiepidemickým opatřením MŠMT je fakulta povinna zajistit evidenci přítomných studentů, uchazečů o studium a pracovníků fakulty, popř. dalších přítomných osob v budovách, a to pro možnost zpětného trasování.

Od 29. 4. 2021 je proto při každém vstupu do budov fakulty nutné přiložit zaměstnaneckou nebo studentskou kartu/čip ke čtečce u vstupu do budovy nebo zapsat své údaje ve vrátnici. Přehled způsobu evidence podle budov zde.

PROVOZ BUDOV (od 26. 5. 2021)

Magdalény Rettigové

Myslíkova

Celetná

Brandýs nad Labem

Podatelna je otevřena v pondělí–čtvrtek 9:00–15:00.

Úřední hodiny na pracovištích jsou v pondělí a středa 9:00–14:00.

Prodejna je otevřena v pondělí–čtvrtek 9:00–17:00 a pátek 9:00–16:00.

Knihovna a studovna je otevřena v pondělí a středu 9:00–15:00.

MENZY (od 10. 5. 2021)

Od 10. května 2021 bude zahájen rozvoz teplých jídel do menz Albertov, Kajetánka, FHS, Právnická, Hvězda, Sport (FTVS). Následně bude vyhodnocen počet prodaných porcí jídel a dle výsledku bude případně další provoz upravován.

TESTOVÁNÍ (od 24. 4. 2021)

Při každém vstupu do budov je nutné mít platný antigenní nebo PCR test.*

Testování studentů a zaměstnanců je stále realizováno prostřednictvím odběrového centra na Albertově a mobilních testovacích týmů. Testuje se na Albertově po-pá 7:00–17:00 a so-ne 9:00–16:00. K dispozici pro studenty i zaměstnance PedF je také mobilní tým, který testuje v budově M. Rettigové 4 v místnosti R010A každé úterý 8:00–12:00.

Na testy na Albertově nebo fakultě se prosím přihlašte přes rezervační systém UK. Potvrzení pro testování po předchozí registraci si můžete vyplnit předem zde.

Krizový štáb UK žádá zároveň všechny zaměstnance i studenty, aby využívali služeb veřejných odběrových center. Jako alternativu k Albertovu je doporučeno využít odběrové centrum Všeobecné fakultní nemocnice. Do VFN se můžete rezervovat zde. Lze však přijít i bez objednání.

Test z odběrového místa na Albertově nebo z fakulty je platný 7 dní. Testy z jiných odvěrových míst jsou platné 48 hodin.

Povinnost testování se nevztahuje na zaměstnance a studenty, pokud:

• mají certifikát o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19 a od aplikace poslední dávky očkovací látky uplynulo nejméně 14 dnů,

• mají negativní výsledek antigenního nebo PCR testu, které nejsou starší 48 hodin.

OČKOVÁNÍ AKADEMICKÝCH PRACOVNÍKŮ VŠ PROTI COVIDU-19 (od 3. 5. 2021)

Od 3. 5. 2021 do 15. 6. 2021 je možná registrace pro akademické pracovníky vysokých škol do centrálního registru pro očkování. Příslušným akademickým pracovníkům byl zaslán kód pro registraci do tohoto systému. S kódem musí být zacházeno jako s důvěrným údajem. Akademický pracovník se na očkovacím místě prokáže potvrzením zaměstnavatele, které vystavuje personální oddělení PedF.

Více informací na stránkách MŠMT zde.

I nadále jsou ve vnitřních prostorách povinné respirátory.