10. května 2021

Vojtěch Heger – ze série #JsmeHrdí

Jsme hrdí, že ti můžeme představit budoucí olympijskou naději, našeho studenta, a kromě toho budoucího učitele – Vojtěcha Hegera.

Vojtěch Heger, Foto: Patrik Šimr
„Profesionální sport není vším, stačí jedno zranění a naprosto se člověku změní život. Proto jsem se rozhodl pro studium tělocviku a základů společenských věd na PedF UK. Původně jsem se rozhodoval taky nad studiem na FTVS, ale teď vůbec nelituji, že jsem na peďáku. O atmosféře na peďáku jsem slyšel už dřív, a je opravdu skvělá třeba tím, jak vychází vstříc sportovcům ještě více než na FTVS. A i když jsou školy zavřené přesto cítím ohromné studentské sepjetí.

Když jsem začínal s kanoistikou ještě v Hradci Králové, trénovala mě mamka, která dělala taky kanoistiku a byla tím určujícím trenérem, který mi ukázal, že s pílí a nadšením toho můžu ve sportu hodně dokázat. Na dráhu ‚profesionálního sportu‘ jsem se dostal s Jiřím Karlovským – své doby nejlepším trenérem v ČR. Na nejvyšší úroveň reprezentace jsem se dostal, když jsem dostal ve 14 letech příležitost přestoupit do Armádního sportovního střediska Dukla, kde jsem dodnes a to pod trenérem Lukášem Kubričanem.

Největších úspěchů jsem dosáhl po přechodu do Dukly, mezi své nejlepší úspěchy řadím dva tituly mistra Evropy (z juniorů a dospělých do 23 let). Dále 5. místo na mistrovství Evropy z roku 2020. V roce 2019 jsem vyjel pro českým tým účast na OH, ale bohužel se mi to nepodařilo po národních závodech naplnit nominaci a jsem pouze jako náhradník na letošní OH v Tokiu.“

Originální příspěvek naleznete na naše Facebooku.

Foto: Patrik Šimr