10. listopadu 2021

Vynikající výsledky našich studentů z Katedry dějepisu a didaktiky dějepisu

Úspěch studenta Vojtěcha Kreuze na celostátní studentské vědecké konferenci HISTORIE 2021

V soutěži studentů bakalářského či magisterského vzdělávacího programu v oboru historie na celostátní studentské vědecké konferenci HISTORIE 2021, se Vojtěch Kreuz umístil na vynikajícím 2. až 3. místě.

Zároveň se jeho soutěžní práce Pražský kavárník Jaroslav Štěrba, vypracovaná pod vedením doc. Magdalény Pokorné, umístila na stejné pozici v soutěži Cenu Josefa Šusty, kterou vyhlašuje Sdružení historiků ČR.

Vojtěch Kreuz při předání cen se zástupcem pořadatelů Mgr. Vilémem Zábranským

Úspěch studenta Jiřího Klůce v soutěži VŠ studentů o Cenu Edvarda Beneše

V letošním, 26. ročníku soutěže studentských prací z oblasti historie 20. století a z oblasti sociologie, obdržel Jiří Klůc cenu 1. stupně za práci vypracovanou pod vedením Mgr. Dušana Foltýna.

Další ocenění získal Jiří Klůc se svou prací Přejmenování města Falknov na Sokolov u příležitosti 5. výročí bitvy u Sokolova a pozdější vztah k této události v kontextu měnící se doby, a to Cenu Edvarda Beneše 1. stupně.

Starosta města Sezimovo Ústí Martin Doležal gratuluje Jiřímu Klůcovi k vítězství v soutěži