20. prosince 2022

Spisovatelé na naší fakultě: Tučková, Padevět, Bellová!

Zveme vás na podzimní cyklus autorských čtení

Prvním hostem série pořadů se současnými českými spisovatli bude Kateřina Tučková, autorka románů Žítkovské bohyně nebo Bílá voda, čerstvá laureátka Státní ceny za literaturu a jedna z nejvýraznějších postav české literatury po roce 1989, se představí v úterý 25. října 2022 na Pedagogické fakultě UK. Na úvodní rozhovor se spisovatelkou naváže autorské čtení a následná diskuse se studenty.

V prosinci (úterý 6.) vystoupí Bianca Bellová, vypravěčka myticky laděných příběhů Ostrov nebo Jezero, laureátka Ceny Evropské unie za literaturu. V úterý 20. 12. (pozor, místem konání je studovna knihovny Pedf UK) se představí Jiří Padevět, autor monumentálních průvodců Prahou protektorátní a stalinistickou a drobných knížek historické fikce.

Sérii připravil a moderuje Radim Kopáč.

Autorská čtení se konají vždy od 18:30 ve Velkém sále - suterén po hlavním schodišti.