24. května 2023

V minulých týdnech jsme vás informovali, že naše fakulta se přesunula z fakultních office serverů na rektorátní, což zapříčinilo, že je třeba se přehlásit v PC aplikacích Office (např. Word nebo Excel) na své rektorátní údaje. Prosím věnujte pozornost tomuto správnému postupu pro řádnou funkci Office365:

1. Zkontrolujte si v aplikaci Word či Excel, jestli jste (vpravo nahoře) přihlášení jako 12345678@cuni.cz ("číselná identita").

2. Pokud nejste takto přihlášení, přehlaste se. Postupujte podle podrobného fotonávodu, který jste obdrželi v předchozích zpravodajích zde a zde.

3. Pokud vám Office nefungují, zkontrolujte si na této stránce zda máte správnou licenci. POZOR. Vpravo nahoře zjistěte, zda jste přihlášeni jako 12345678@cuni.cz, pokud ne, odhlaste se a následně právě pomocí této "číselné identity" přihlaste. Pokud se Vám zobrazuje licence A3, je vše v pořádku a Word i Excel by Vám měly fungovat. Pokud nefungují, restartujte počítač, a pokud ani pak, napište nám na office365@pedf.cuni.cz.

4. Pokud ale máte licenci A1 je v tuto chvíli potřeba ručně provést opravu (v budoucnu bude toto probíhat automaticky, aktuálně však rektorát tyto situace ještě automaticky řešit neumí). Opravu Vám provedou na ruk po vyplnění tohoto formuláře.

Pokud máte jakékoliv jiné dotazy, je pro vás připravena e-mailová adresa office365@pedf.cuni.cz, na které vám dále poradíme.