9. února 2024

EDUBO

Odborníci PedF UK se ve spolupráci se společnostmi Mironet a Mr. Cloud podíleli na vývoji projektu EDUBO, který pomáhá školám s moderním vedením výuky v rámci změn RVP.

Cílem Edukační platformy pro bezpečnou on-line výuku bylo vytvořit ideální technické řešení pro dálkové vyučování on-line, jak z hlediska hardware, tak software, který mohou vyučující i studující využívat ergonomicky a uživatelský přívětivé a zároveň efektivní rozhraní. Platforma byla navíc navržena tak, aby nebylo nutné vlastnit nejnovější počítače, ale aby fungovala i na starší technice a byla tak dostupná i na současném vybavení škol a žáků.

Projekt bude podporovat rozvoj digitálních dovedností žáků, s důrazem na začlenění studentů ze sociálně slabších rodin. K tomu přispěje vývoj efektivních postupů renovace a recyklace vyřazené technologie, kterou charitativně přispěli dárci z řad jednotlivců i organizací.

Díky jednotné platformě se zlepší komunikace mezi studujícími a vyučujícími, zpřehlední se jak vymezení jednotlivých předmětů, tak i témata, která mají mezioborový přesah. Zjednoduší se přístup k individuální a výuce a inkluzivnímu studiu a sníží se administrativní zátěž škol jako takových.

V rámci projektu vznikla i platforma pro předávání vzájemných zkušenosti s výukou, pro kterou fakultní akademici připravují metodický obsah, který mohou vyučující bezplatně využívat.

Projekt je tak propojením hardware, software a renovační linky. Vytvořené řešení proto zajistí širokou škálu technologií s důrazem na udržitelnost, redukci odpadu a zároveň zajištění rovného přístupu ke modernímu vzdělávání 21. století.

Více o projektu najdete zde.

Více o Eduklubu najdete zde.