23. února 2024

Hudební olympiáda ČR

Společnost pro hudební výchovu ČR ve spolupráci s KHV PedF UK v Praze a Gymnáziem a Hudební školou hl. m. Prahy, ZUŠ vyhlašují ve školním roce 2023/2024

4. ročník celostátní soutěže všestranně hudebně nadaných dětí a mládeže

HUDEBNÍ OLYMPIÁDA ČR 2024

Hudební olympiáda je určena dětem a mládeži ve věku 12 až 19 let ze základních, středních a základních uměleckých škol.

Soutěž je sice kláním, ale především příležitostí k hudebnímu setkání těch, komu hudba a muzicírování přináší radost. V Hudební olympiádě ČR zvítězí ten, kdo získá celkově nejvyšší počet bodů v součtu všech disciplín. Porota může dále udělit mimořádná ocenění v dílčích disciplínách.

V rámci soutěžního klání se žáci a studenti zúčastní hudebního workshopu, absolvují dvě neveřejné části soutěže a vystoupí na dvou soutěžních koncertech.

Více informací naleznete na webových stránkách soutěže.