16. ledna 2024

Aktuálně k nabídce psychologické pomoci

Nedávné tragické události mohou mít dopad na psychiku v různé intenzitě a po různé době. Fakulta i univerzita stále nabízejí psychologickou pomoc. Fakulta v rámci akademické poradny a na e-mailu poradna@pedf.cuni.cz, UK nabízí psychologickou pomoc na https://cuni.cz/UK-13267.html a doporuceni-na-podporu-psychickeho-zdravi formou individuálních osobních nebo online/telefonických konzultací a na e-mailu psych.pomoc@cuni.cz.

Viz též: Kde hledat pomoc?

Studujícím, kteří mají potřebu řešit v souvislosti s tragickými událostmi studijní problémy (a žádají např. o absolvování úseku studia podle individuálního studijního plánu či o přerušení studia), nabízejí konzultace standardně proděkanky pro studijní záležitosti – pavla.necasova@pedf.cuni.cz, jirina.jirickova@pedf.cuni.cz – a samozřejmě studijní oddělení. Přístup do fakultních budov je vzhledem k informacím výše zachován ve standardním režimu.

Pro zvýšení bezpečí na akademické půdě připravuje rektorát ve spolupráci s významnými odborníky opatření v ochraně tzv. měkkých cílů a pružný informační systém pro případ nebezpečí.

V rámci koordinace Integrovaného záchranného systému probíhají v prostorách UK v prosinci, lednu a únoru podpůrné skupiny pro studenty, vyučující, zaměstnance, veřejnost; k dnešnímu dni proběhlo 20 skupin (500 účastníků); některé skupiny jsou online; zajišťuje Český institut pro psychotraumatologii; metoda EMDR;  návazná individuální terapie traumatu u studentů a pedagogů UK je poskytována pro bono.

UK průběžně aktualizuje informace ohledně psychosociální podpory na stránkách UK Point; zřízena byla informační linka +420 800 100 790, která je v provozu v pracovní dny od 9 do 17h.