23. ledna 2024

Mezinárodní konference CitEdEV

Mezinárodní konference CitEdEV přivedla na Pedagogickou fakultu UK odborníky z celé Evropy

Ve dnech 12. – 13. ledna 2024 proběhla v Senátu ČR a na půdě Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy závěrečná konference evropského projektu Erasmus+ Jean Monnet s názvem 3rd CitEdEV International Conference with support of CiCeA: Connecting Perspectives in Citizenship Education for Strengthening European Values. Začátek konference proběhl v Jednacím sálu Senátu ČR pod záštitou pana místopředsedy Jiřího Drahoše. Kromě odborníků prezentující své výsledky prezentoval svůj příspěvek Villano Qiriazi, Vedoucí odboru vzdělávání z Rady Evropy. Druhá část konference se uskutečnila v prostorách Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. Konference prezentovala výsledky jednotlivých pracovních skupin ve 4 letém trvání projektu a přinesla komplexní soubor poznatků na téma výchovy a evropských hodnot ve vzdělávání.

CitEdEV (Citizenship Education in the Context of European Values) je projekt zaměřen na výchovu k občanství a hodnotám, který spojuje 28 univerzit z 19 evropských zemí. Více informací na www.citedev.eu.