12. října 2024

Poprvé zasedala nová vědecká rada PedF

První zasedání nové vědecké rady Pedagogické fakulty vyšlo právě na mezinárodní den duševního zdraví. I proto se jeden z bodů programu, projednávané jmenovací řízení docentky Lenky Sokolové, věnoval výuce psychologie na základních a středních školách.

Lenka Sokolová se věnuje výuce psychologie zejména na středních školách, kde usiluje o rozvoj psychologické gramotnosti mezi studenty ve věku 13–19 let. V rámci své práce klade důraz na rozvoj sebepoznání, kritického myšlení a vědeckého přístupu k řešení problémů. Studenti se učí používat psychologické principy nejen ve škole, ale i v osobním a profesním životě. Výuka zahrnuje také využití moderních metod, jako jsou informačně-komunikační technologie nebo zážitkové učení, což pomáhá lépe pochopit sociální a psychologické procesy.

Sokolová se aktivně věnuje inovacím v psychologickém vzdělávání, například prostřednictvím zavádění zážitkových metod a kritických analýz výzkumů. To vše má podpořit rozvoj dovedností důležitých pro další studium a životní praxi​

Nová vědecká rada pedagogické fakulty byla jmenována před měsícem, 10.9.2024. Její složení najdete zde: Aktuální složení vědecké rady PedF.