UCHAZEČI

VYHLÁŠENÍ A PODMÍNKY PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ


Den otevřených dvří doktorských studijních programů na Pedagogické fakultě UK


22. 11. 2024 a 21. 3. 2025

M.Rettigové 4 Praha 1


Příjímací řízení v akademickém roce 2024/2025

  • Přijímací řízení vyhlášeno: 30. 11. 2024

    Termín odevzdání přihlášek: 31. 3. 2025

    Termín přijímacího řízení: 13. 06. 2025

    Náhradní termín: 27. 06. 2025

    Den otevřených dveří: 22. 11. 2024 a 21. 3. 2025

    Kontaktní osoby: Mgr. Šárka Kušková, tel. 221900214, e-mail adresa:

    Bc. Eliška Šmerdová, (pouze obor Pedagogika), tel. 221900213, e-mail adresa:


    Záznam ze DOD pro uchazeče 2022/23 Záznam DOD pro uchazeče 2023/24




Uchazeči u programu Filozofie výchovy a vzdělávání jsou nově povinováni v rámci přijímacího řízení do přihlášky doplnit návrh školitele. Uchazeč si dle tématu dizertace zvolí školitele ze seznamu možných školitelů a osloví ho v dostatečném předstihu před termínem odevzdání přihlášky do studia. Pokud školitele nenajde, kontaktuje předsedu oborové rady doc. Mgr. Michaela Hausera, Ph.D., s připraveným tématem dizertační práce. Předseda jim poté poradí, který školitel se podobnými tématy zabývá a dá jim na dotyčného školitele kontakt. Souhlas školitele


Uchazeči o studium v programu Hudební teorie a pedagogika jsou v rámci přijímacího řízení povinni přiložit k přihlášce předběžný souhlas školitele s vedením doktoranda. Uchazečům proto doporučujeme, aby v dostatečném předstihu před podáním přihlášky ke studiu kontaktovali předsedu oborové rady prof. PaedDr. Michala Nedělku, Dr., s připraveným tématem dizertační práce. Předseda jim sdělí, kteří školitelé se příslušnými tématy nebo tématy příbuznými zabývají, a poskytne jim na dotyčné školitele kontakt. Uchazeč si poté s potenciálním školitelem domluví online či osobní konzultaci, na níž představí svůj výzkumný záměr. Pokud školitel vyjádří s vedením uchazeče souhlas, předá uchazeč školiteli oficiální Souhlas školitele. Školitel jej ručně či pomocí ověřeného elektronického podpisu podepíše a poskytne uchazeči. Uchazeč naskenovanou verzi podepsaného dokumentu nahraje jako přílohu k elektronické přihlášce.  činnost: Souhlas školitele


Uchazečům o studium v doktorském studijním programu Didaktika chemie je nově doporučováno vybrat si téma dizertační práce vypsané školitelem z Katedry chemie a didaktiky chemie. Témata i příslušní školitelé jsou uvedeni v modulu přihláška. Jako přílohu přihlášky musí uchazeči nahrát také Souhlas školitele. Uchazečům je tedy doporučeno, aby v dostatečném předstihu před termínem odevzdání přihlášky do studia kontaktovali příslušného školitele a konzultovali s ním téma dizertační práce, které mají zájem řešit. Pokud školitel souhlasí s vedením uchazeče na vybraném tématu dizertační práce, potvrdí to svým podpisem (případně ověřeným elektronickým podpisem) na oficiálním dokumentu Souhlas školitele, který přidá uchazeč ve formě skenu jako přílohu k elektronické přihlášce.


  • Poplatek za úkony spojené s přijímacím řízením:

    poplatek za elektronickou formu 780,- Kč

  • Č.účtu pro zaplacení přihlášky: Komerční banka: 85236011/0100, VS: Číslo studenta/přihlášky

  • Přihláška se podává pouze v elektronické formě včetně návrhu disertačního projektu a dalších povinných dokumentů (viz níže)

    FORMULÁŘ  https://is.cuni.cz/studium/prijimacky/index.php.

    Ke správnému podání doporučujeme nejdříve prostudovat nápovědu. Upozornění: po vyplnění elektronické přihlášky je třeba přihlášku finalizovat (tzn. elektronicky ji v daném systému odeslat - stisknout tlačítko „ODESLAT“), jinak není platná. Po vyplnění přihlášky v elektronickém formuláři je každému uchazeči informačním systémem vygenerován specifický symbol, který je nezbytně nutné uvést při platbě administrativního poplatku.

  • Nemá-li přihláška ke studiu předepsané náležitosti nebo trpí-li jinými vadami, vyzve fakulta uchazeče k odstranění nedostatků a poskytne mu k tomu přiměřenou lhůtu. Nejsou-li v této lhůtě odstraněny podstatné vady přihlášky, fakulta přijímací řízení usnesením zastaví.

  • Pozvánka na přijímací zkoušku

    V souladu s ustanovením čl. 4 odst. 5 Řádu přijímacího řízení pro uchazeče Univerzity Karlovy zašle uchazeči fakulta pozvánku k přijímací zkoušce prostřednictvím elektronického informačního systému univerzity (SIS) (web). Je potřeba si el. pozvánku stáhnout, aby se uchazeči zobrazila v systému Doručenka. Vytištěnou pozvánku si uchazeč přinese na přijímací zkoušku.

    V případě, že se nemůžete přihlásit do SIS, obraťte se prosím s dotazem na Veřejnou poradnu SIS (web)

  • CHARAKTERISTIKA STUDIA

    Doktorské studium je čtyřleté a je určeno zájemcům, kteří řádně ukončili magisterský studijní program. Doktorský studijní program předpokládá vědecké bádání a samostatnou tvůrčí činnost v oblasti výzkumu nebo vývoje. Umělecko-pedagogické obory jsou zaměřeny na samostatnou teoretickou a tvůrčí činnost. Studium se uskutečňuje ve dvou formách – jako studium prezenční a kombinované. Prezenční studium předpokládá zapojení studenta do činnosti pracoviště, které studijní program uskutečňuje. Tato činnost spočívá ve výzkumných či pedagogických aktivitách podle povahy pracoviště. Vzhledem k plnění studijních povinností a těmto aktivitám pobírá student v prezenční formě studia stipendium. Kombinované studium předpokládá kontakt studenta s pracovištěm na čistě vzdělávací bázi.

  • PODMÍNKY PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ

    Přijímání ke studiu upravuje zákon č. 111/1998 Sb. o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (dále jen „zákon o vysokých školách“), Statut Univerzity Karlovy, Řád přijímacího řízení, Podmínky přijímacího řízení pro akademický rok 2021/22 a opatření rektora nebo děkana. Na řízení se vztahuje zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, pokud není stanoveno v zákoně o vysokých školách jinak. Doktorské studium je čtyřleté, je ukončeno státní doktorskou zkouškou a obhajobou disertační práce, absolvent získá titul „doktor“ (ve zkratce Ph.D.). Základní podmínkou pro přijetí ke studiu v doktorském studijním programu je ukončení studia v magisterském studijním programu. Pozvánky na přijímací zkoušky jsou rozesílány na základě řádně podané přihlášky nejpozději 30 dnů před termínem konání přijímací zkoušky. Podá-li uchazeč přihlášky na více fakult Univerzity Karlovy nebo jiných vysokých škol, nemůže PedF UK zaručit, že se některé termíny přijímací zkoušky nebudou překrývat.

  • PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKA

    Přijímací zkouška se koná v českém jazyce (občané SR mohou při zkoušce komunikovat slovensky), není-li v podmínkách oborové zkoušky stanoveno jinak z obsahových důvodů. Přijímací zkouška je ústní zkouškou, která přezkoumává předpoklady uchazeče k vědecké přípravě v rámci doktorského studia. Zkouška se koná formou rozpravy o projektu výzkumné práce, který uchazeč předkládá spolu s přihláškou k doktorskému studiu. Uchazeč při zkoušce prokazuje vlastní myšlenky a hloubku orientace ve výzkumné problematice. Případné další nároky uvádějí jednotlivé oborové rady ve svých konkrétních požadavcích k přijímacímu řízení.

  • KONZULTACE

    Uchazeč může využít konzultací o výběru tématu, o struktuře projektu a o možnostech jeho zpracování s předsedy příslušných oborových rad. Kontakty jsou uvedeny v informacích o příslušných oborech.

  • PODMÍNKY PŘIJETÍ

    Ke studiu jsou přijati uchazeči, kteří splní všechny podmínky přijímacího řízení:

    - dodání ověřené kopie dokladu o ukončení magisterského studijního programu,

    - složení přijímací zkoušky, získání min. počtu bodů stanovených děkanem k přijetí,

    - případná další podmínka dle specifikace daného studijního oboru.

  • BODOVÉ HODNOCENÍ

    Uchazeč může získat maximálně 10 bodů, schválený počet bodů pro přijetí je získání minimálně 7 bodů.

  • DOKLAD O UKONČENÍ magisterského studijního programu

    Uchazeč odevzdá úředně ověřenou kopii tohoto dokladu na oddělení pro vědeckou činnost spolu s přihláškou, nejpozději však do 30. 9. 2022 (bez tohoto dokladu nemůže být uchazeč ke studiu přijat).

    Uchazeči, kteří absolvovali vysokou školu v zahraničí, předloží doklad o rovnocennosti vzdělání v případech, kdy to zákon vyžaduje.





Poslední změna: 31. říjen 2024 12:51 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na: