6. března 2021

Záznam diskuze ke změnám RVP

Rámcové vzdělávací programy nám znovu ukazují směr, jímž se české školství vydává. Za všechny změny uveďme distanční výuku, vynucenou dnešní covidovou situací, nicméně stále ještě pevně nezapracovanou do RVP, nebo postupný příklon ku formativnímu hodnocení žáka.

O tom, co tato změna mění v systému vzdělávání a co bude znamenat pro jednotlivé předměty a Školní vzdělávací programy, promluvili doc. Antonín Jančařík z katedry matematiky Pedagogické fakulty UK, dále dr. Tomáš Jeřábek zastupující katedru informačních technologií a technické výchovy Pedagogické fakulty UK, Mgr. Jaroslav Faltýn z Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy a ředitel MŠ a ZŠ Lyčkovo náměstí Mgr. Jan Korda.

Debatou provázela dr. Veronika Laufková z Ústavu výzkumu a rozvoje vzdělávání Pedagogické fakulty UK.

Záznam naleznete ZDE