10. března 2021

Nová opatření pro zaměstnance

Uvedená opatření se týkají pouze zaměstnanců, nikoli studentů, jejichž přítomnost a přístup do budov budou v souladu s opatřením rektora přirozeně omezeny.

Opatření od 10. 3. 2021

Od středy 10. 3. vstupuje v platnost opatření rektora 8/2021, které nařizuje práci z domova (home office) všem zaměstnancům UK se smlouvou i s dohodami.

Pokud se přesto vyskytne potřeba přítomnosti zaměstnanců na pracovištích, např. online výuka, již nelze uskutečnit z domova, výzkum, zajištění provozu oddělení zejména v úředních dnech (pondělí a středa), je třeba, aby vedoucí pracovišť zanesli požadavek na výjimku pro daného pracovníka do tabulky umístěné na Intranetu v sekci kancelář děkana, a to do čtvrtka 11. 3. 2021 16:00 hod.

Seznam bude poté k dispozici na vrátnicích, aby byl podle něj sledován a umožňován přístup do budov.

Opatření od 17. 3. 2021

Od středy 17. 3. vstupuje v platnost opatření rektora 9/2021 o nutnosti prokázat se při vstupu do budov UK na vrátnici negativním testem na onemocnění Covid-19 nebo čestným prohlášením o prodělání nemoci či očkování.

Každý zaměstnanec UK, ale i zaměstnanec jiné firmy, který bude v budově fakulty vykonávat jakoukoliv činnost, odevzdá na vrátnici kopii svého negativního testu, případně kopii čestného prohlášení k očkování či k prodělané nemoci. Čestná prohlášení najdete na intranetu ve složce Personální oddělení v kolonce Covid 19.

S tím souvisí i povinnost testování zaměstnanců UK, kteří na pracovištích mají být přítomni. Informace k možnostem testování lze nalézt zde nebo v tomto dokumentu.

Provozní doba budov

Budovy fakulty budou otevřeny jako dosud, tedy v pondělí a ve středu, vrátnice budou rovněž v provozu jako doposud.