12. března 2021

Série o dobré praxi v distanční výuce

Předmět Základy didaktiky je společný pro všechny pedagogické obory na naší fakultě. Dnes ti představíme Radku High, která ti poví, jaké výhody jí přineslo distanční vzdělávání.

„Vidím zde výhody pro studující i pro mě. Studující oceňují, a vyplývá to i ze zpětné vazby, že se mohou učit z domova a mnozí psali, že s námi jako vyučujícími cítí větší blízkost než při klasickém vyučování.

Pro mě je výhoda, že nemusím dojíždět do prostoru univerzity. Klad je to, že se snažím hodně vzdělávat v oblasti vyučování, nikdy jsem neabsolvovala tolik školení jako za poslední skoro rok. Další výhodou je pro mě znovu ujištění, že víc hlav víc ví. Tohle období je pro mě obohacující hlavně v oblasti spolupráce s kolegy. Díky nim jsem se profesně posunula a mám pocit, že z toho těží i naši studenti.

Z úkolů a diskuzí se studujícími jsem zjistila, že mnozí z nich mají poměrně náročné životy (kombinace školy, práce, péče o rodiny a dobrovolnických aktivit) a velmi zajímavé znalosti a názory týkající se nejen odborných témat. Paradoxně mi také připadá, že jsem své studenty a studentky mohla poznat více, přesto se těším až znovu uvidím studenty naživo.“

Originální příspěvek na Facebooku naleznete zde.

Fotograf: Viola Řeřábková