24. března 2021

Specifické poruchy učení u vysokoškolských studentů

Zveme vás na vzdělávací kurz Akademické poradny PedF UK, který je určený pro pracovníky vysokých škol. A pro zaměstnance Univerzity Karlovy je speciálně zdarma.

Cílem kurzu je rozvinout teoretické znalosti a praktické dovednosti účastníků tak, aby rozuměli podstatě obtíží studentů se specifickými poruchami, orientovali se v možnostech úprav a modifikací studijních podmínek a uměli poskytnout odpovídající podporu s přihlédnutím ke specifikům konkrétního studijního oboru a předmětu.

Kurz bude kombinován přednáškami, skupinovými úkoly, diskuzemi, prací s odbornými zdroji a literaturou. Zaměří se také na analýzu kasuistických studií a reflexi pedagogické praxe.

Časová dotace kurzu

• 40 hodin (20 hodin distančně – prostřednictvím online modulu v Moodle, 20 hodin prezenčně)

Kdy bude kurz probíhat?

• duben–červen 2021

Zakončení kurzu

• Kurz bude zakončen závěrečnou reflexí

• Účastníci obdrží certifikát o absolutoriu

Přihlášky zasílejte do 31. 3. 2021 na e-mail: terezie.sturmova@pedf.cuni.cz.

Další potřebné informace najdete zde.