23. dubna 2021

Informace pro studenty

Změny ve výuce

Od 26. 4. 2021 do odvolání platí (změny jsou vyznačeny), že:

• je možná účast na prezenční praktické výuce studentů posledních ročníků (laboratorní, experimentální, sportovní a umělecká výuka),

• prezenční zkoušky se mohou konat za účasti nejvýše 10 přítomných osob,

• pro fakulty s učitelskými studijními programy platí výjimky pro prezenční praxi jako doposud,

• je možné konat prezenční přijímací zkoušky za účasti nejvýše 20 přítomných osob (za podmínek stanovených v mimořádném opatření MZDR v Příloze č. 2),

• je možná účast na individuálních konzultacích nebo při poradenských službách (pouze jeden student a jeden akademický pracovník nebo jiná osoba).

Ubytování studentů

Pedagogická fakulta nabízí dvě možnosti ubytování pro studenty, kteří budou z důvodu prezenční výuky nebo zkoušek ubytování potřebovat. Pro ubytování je nutné mít negativní antigenní nebo PCR test.

Ubytování na koleji

Pokud máte zájem o ubytování na koleji stačí napsat na , případně můžete zavolat rovnou na vybranou kolej. V e-mailu je potřeba sdělit vybranou kolej a sdělit fakultu, na které studujete. Do konce dubna je možné se ubytovat pouze na týden (5 dní), od května už pouze na celý měsíc.

• Cena za týden (přesněji 5 dní, platí do konce dubna): cca 450–800 Kč (dle vybrané koleje)

• Cena za měsíc: cca 2 700–4 500 Kč (dle vybrané koleje)

Ubytování v Brandýse nad Labem

Pedagogická fakulta nabízí také ubytování ve své budově v Brandýse nad Labem (Královická 915). Pro rezervaci napište na e-mail .

• Cena: 100 Kč za noc (je možné se ubytovat na libovolný počet nocí)

Testování studentů

Testování studentů bude zahájeno v sobotu 24. 4. 2021 v 9.00 hod. na stacionárním testovacím místě UK na Albertově.

Testování bude možné jen po předchozí rezervaci testovacího času a místa přes. Studenti se v tuto chvíli mohou rezervovat pouze na Albertov.

Ve čtvrtek 29. 4. 2021 bude mobilní testovací tým k dispozici primárně pro studenty ubytované na kolejích UK po celý den před Kolejí Hvězda (opět na základě předchozí rezervace v rezervačním systému).

V pátek 30. 4. 2021 bude mobilní testovací tým k dispozici primárně pro studenty ubytované na kolejích UK po celý den před Kolejí Otava (opět na základě předchozí rezervace v rezervačním systému).

V budově v Brandýse nad Labem bude testování prováděno formou samotestů pod dohledem pověřené osoby.

Povinnost testování se nevztahuje na studenta, pokud:

• prodělal onemocnění COVID-19 a od onemocnění neuplynulo více než 90 dní (formulář čestného prohlášení),

• má certifikát o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19 a od aplikace druhé dávky očkovací látky uplynulo nejméně 14 dnů,

• má negativní výsledek antigenního nebo PCR testu, které nejsou starší 48 hodin

Provoz budov

Magdalény Rettigové

Myslíkova

Celetná

Brandýs nad Labem

Podatelna je otevřena pondělí – čtvrtek 9:00–15:00.

Úřední hodiny na pracovištích jsou pondělí a středa 9:00–14:00.

Více informací v tomto opatření.