26. června 2021

Univerzita Karlova s hlubokým politováním sleduje vývoj událostí v obcích zasažených katastrofou.

Vzhledem k této vážné situaci je pro děti z těchto obcí připravena od 11. července 2021 možnost zdarma se zúčastnit letních kempů pořádaných Univerzitou Karlovou, pro které je využívána i finanční podpora MŠMT (tzv. “letní kempy”). Pro tuto mimořádnou situaci bude dětem zajištěna doprava, ubytování, strava a celotýdenní pečlivě připravený a pestrý program.

Obyvatelům postižených oblastí nabízí UK ubytování v Praze v ubytovacích univerzitních zařízeních zdarma.

„Letní kempy UK jsou určeny primárně dětem, které v tomto školním roce plnily povinnou školní docházku. Pro děti je zajištěna doprava do Prahy z příslušné obce a regionu, ubytování, celodenní strava, pitný režim a program celotýdenního kempu včetně vstupů do vybraných institucí dle charakteru letního kempu,“ upřesňuje prorektorka Radka Wildová. Tábory jsou vždy tematicky zaměřeny (např. Cesta kolem světa, Olympijské hry, Příroda kolem nás, Putování vesmírem) tak, aby vedly děti k osvojení znalostí a dovedností napříč vzdělávacími obory, umožnily hledání souvislostí a směřovaly k jejich komplexnímu rozvoji – a to jak při činnostech ve vnitřních prostorách, tak při pobytu venku.

Nabízíme pět typů letních kempů v červenci a srpnu:

- přírodovědný kemp pro děti 2. stupně ZŠ (Praha);

- jazykovědně-humanitní kemp pro děti 2. stupně ZŠ (Praha);

- všestranně-dovednostní kemp pro děti 1. stupně ZŠ (Praha);

- programování (25.-30. 7., Plzeň);

- Československé dějiny (8.-13.8. Plzeň).

Pro děti je zajištěna doprava do Prahy, event. Plzně, ze zasažených oblastí, ubytování, celodenní strava, pitný režim a program celotýdenního kempu včetně vstupů do vybraných institucí dle charakteru letního kempu.

V případě potřeby je možné zajistit ubytování v Praze nejen dětem, ale také jejich doprovodu (rodič, prarodič apod.).

Přihlašování dětí je možné do 7. 7. 2021, poté po individuální domluvě.

Přihlašovací formulář: https://forms.office.com/r/jq2bVuHRFP

Jsme přesvědčeni, že tato nabídka pomůže dětem se se současnou těžkou situací lépe vyrovnat.

Kontaktní osoba:

prof. PaedDr. Radka Wildová, CSc.,

prorektorka pro koncepci a kvalitu vzdělávací činnosti

telefon: +420 725243899

V případě jakýchkoliv dotazů se lze obracet i na tým letních kempů:

Kontaktní email:

Kontaktní osoba: Veronika Laufková