8. března 2022

Studenti ZŠ-SŠ-VŠ společně pomáhají Ukrajině

Studenti tří typů škol se spojili, aby společně připravili materiální pomoc určenou lidem sužovaným válkou na Ukrajině.

Sbírku organizuje Katedra andragogiky a managementu vzdělávání Pedagogické fakulty UK ve spolupráci se Střední odbornou školou pro administrativu Evropské unie, Praha 9 a Základní školou Louny, Přemyslovců 2209.

Tato forma solidarity ukazuje, že žáci a studenti různého věku a z různých škol jsou v případě potřeby schopni koordinovaně spolupracovat a že i v těžkých chvílích může vzdělávání lidi spojovat a sbližovat. Idea humanity a podpora rozvoje demokratických hodnot tak opět dostává konkrétní a hlubší význam.

Tuto formu spolupráce považujeme za důležitou, protože právě díky tomuto nevšednímu propojení se rozvíjejí sociální a občanské kompetence žáků a studentů pro soužití v demokratické společnosti.

Dvě osobní auta naložená humanitární pomocí, zejména základními potravinami a zdravotnickým materiálem, byla v pondělí 7. března 2022 studenty osobně předána centru Humanitární pomoci Ukrajině, Praha-Radotín. Tato adresná pomoc bude převezena na Ukrajinu.

Jaroslav Veteška

vedoucí KAMV