31. března 2023

Přesouváme Office aplikace do univerzitního prostředí

Milí zaměstnanci, milí studenti,

rádi bychom Vás upozornili, že od 1. dubna 2023 Vám přestanou fungovat desktopové aplikace Office (Word, Excel, PowerPoint, …) ve fakultním prostředí, v němž jste přihlášeni účtem jmeno.prijmeni@pedf.cuni.cz, příp. jmeno.prijmeni@student.pedf.cuni.cz.*

Prosíme Vás, abyste se proto nyní přehlásili do univerzitního účtu, ve kterém Vám tyto aplikace budou fungovat dál tak, jak jste zvyklí. Do něj se přihlásíte prostřednictvím Vaší e-mailové adresy ukčo@cuni.cz (př. 87654321@cuni.cz) a hesla do CAS (SIS). Návod, jak se do univerzitního účtu v Office aplikacích přehlásit, najdete zde.

Zároveň Vás prosíme, abyste si z fakultního disku OneDrive přenesli veškeré soubory na univerzitní OneDrive disk. Usnadní Vám to práci, protože všechny soubory najdete na jednom místě – v tom prostředí, ve kterém Vám budou fungovat desktopové aplikace Office. Návod, jak si soubory z disku OneDrive přenést, najdete zde.

V případě, že budete mít jakékoliv dotazy ohledně přesunu do univerzitního prostředí, tak Vám s nimi rádi pomůžeme. Zavolat nám můžete na speciální telefonní linku: 221 900 777. Linka funguje každý den od pondělí do čtvrtka mezi 10. a 15. hodinou. Své dotazy můžete směřovat také na e-mailovou adresu office365@pedf.cuni.cz.

Mockrát Vám děkujeme za spolupráci!

* Změna se netýká pevných počítačů v budovách fakulty, na kterých bude vše fungovat tak jako dosud.