7. prosince 2023

Vzácná návštěva z Japonska a Maďaraska

Měli jsme to potěšení hostit vzácnou návštěvu z Japonska a Maďarska. Ve dnech 29. listopadu až 1. prosince 2023 navštívili naši fakultu kolegové ze tří spolupracujících univerzit (Hyogo University of Teacher Education, Chiba University - Faculty of Education, Eötvös Loránd University - Department of Visual Education). Během přijetí delegace u pana děkana a následně na Katedře výtvarné výchovy jsme diskutovali o výzkumných otázkách v oblasti vizuální gramotnosti a kulturních kompetencích ve vzdělávacích programech. Dále jsme navštívili ZŠ Donovalská v Praze 11, fakultní školu Pedagogické fakulty UK, která přenáší výsledky našich výzkumných výstupů do praxe. Naše mezinárodní spolupráce vede ke vzájemné inspiraci a výměně různých postupů a zkvalitňuje náš výzkum související s výukou.