26. března 2018

Každý měsíc se na našem Instagramu objevují příběhy lidí, kteří absolvovali studijní program Erasmus+. Jelikož ne všichni Instagram mají, rozhodli jsme se, že je umístíme i sem, na webové stránky.

Přihlašování pro akademický rok 2018/219 již bylo ukončeno a na většině kateder již proběhl konkurz. Přejeme příjemný pobyt!

"Semestr v zahraničí jsem hodně dlouho odkládala. Že je ten proces dlouhý a složitý, mi říkali mojí spolužáci. A že nemůžu odjet, protože nemám žádný pádný důvod (kromě zlepšení jazyka, což ale na katedře nepočítali jako relevantní), mi zase tvrdili na katedře. Nakonec jsem se odhodlala tedy až v posledním roce navazujícího magisterského studia. A lituji, že jsem nejela dřív. Ta cesta k tomu je opravdu jednoduchá a zkušenosti jsou k nezaplacení. Byla jsem semestr v Mnichově. Musela jsem sama vyřešit bydlení, internet, školu... doma by mi to znělo neuvěřitelně. Ale když člověk musí, zvládne všechno a není to tak těžké. A ta zkušenost je v životě velmi důležitá. Vím, že se nikde neztratím. Jeďte, co nejdřív to jde a nebojte se, nebudete litovat " říká Anežka, která strávila svůj pobyt v Mnichově.

Zdroj: Instagram