17. prosince 2019

Výsledky XXVI. ročníku Ceny Vládního výboru pro osoby se zdravotním postižením za publicistické práce zaměřené na téma zdravotního postižení. Tuto Cenu uděluje Vládní výbor pro osoby se zdravotním postižením (dále jen „VVOZP“) od roku 1994.

Ceny jsou udělovány ve 3 kategoriích – tiskové, rozhlasové a televizní.

Tisková kategorie

I. cena:

Monika Mužáková, Pedagogická fakulta UK v Praze, Odlišnost jako dar

Snad nejlépe publikaci přiblíží citace z poděkování, kterým autorka svou publikaci uvedla: „Kniha pojednává o životních cestách lidí s mentálním postižením, přináší svědectví o represi a bezpráví, ale také o statečnosti a odpovědnosti. Můj velký dík patří rodičům dětí s mentálním postižením, kteří mně dovolili nahlédnout do hloubi svých odvážných bojů“.

Porota ocenila otevřenost a komplexnost pohledu na danou problematiku, velkou cenu mají upřímná slova, jimiž rodiče dětí s mentálním postižením své příběhy svěřují.