27. října 2020

Opatření od 29. 10. 2020

Aktuální opatření pro činnost PedF UK jsou přijata v návaznosti na informaci rektora rozeslanou děkanům UK 9. 10. 2020.

Aktuální opatření pro činnost PedF UK jsou přijata v návaznosti na vyhlášení nouzového stavu

(viz https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/nouzovy-stav-a-mimoradna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/#Z%C3%A1kaz_pohybu_od_%2028_rijna)

Platnost opatření: od 29. 10. 2020 do odvolání

Výuková činnost

Současné opatření znamená pokračování výuky distanční formou. Prezenčně mohou probíhat pouze zkoušky do max. 10 osob a pedagogické praxe. Pokud přímou výuku ve výjimečných případech nelze uskutečňovat distančně, je třeba naplánovat její přesun na období, kdy bude moci proběhnout. Tento přesun je třeba nejprve konzultovat se studijními proděkankami.

Akademické obřady jako promoce apod. jsou zrušeny.

Provoz akademických pracovišť

Linky vedoucích a sekretariátů kateder jsou přesměrovány na mobilní telefony příslušných pracovníků. Prezenční provoz pracovišť pro administrativní účely je třeba zajistit v pondělí a ve středu, které jsou úředními dny dalších, neakademických pracovišť.

Provoz neakademických pracovišť

Úřední dny oddělení (děkanát, podatelna, oddělení studijní, ekonomické, personální, pro zahraniční vztahy, pro vědeckou činnost, pro podporu distančního vzdělávání, centrum celoživotního vzdělávání, akreditační odd., středisko informačních technologií a oddělení pro rozvoj a projekty) jsou omezeny na 2 dny v týdnu po dobu 5 hodin, a to na pondělí a středu v čase 9:00–14:00.

Studovna, knihovna a prodejna jsou uzavřeny.

Všechna neakademická pracoviště mají stanoven takový provoz, aby se na místě výkonu práce střídaly týmy zaměstnanců. Nepřítomní zaměstnanci tak pracují z domova. Pokud vedoucí těchto pracovišť pracují z domova, jsou telefonní linky přesměrovány na jejich mobilní telefony.

(Příklad komunikace se studijním oddělením: PODEPSANÉ žádosti lze naskenovat, případně nafotit mobilem a poslat v příloze e-mailem na podatelnu PedF UK, podatelna@pedf.cuni.cz).

Vstup do budov

Budovy v ulicích Rettigové a Myslíkově jsou přístupné zaměstnancům s platnou zaměstnaneckou kartou. V úřední dny (pondělí a středa, 9:00–14:00) pak také studentům s kartou studentskou.

Vrátnice jsou v provozu v následujícím režimu. V budově v ulici Rettigové v době 8:00–17:00, v Brandýse nad Labem v době 7:30-12:00, v Celetné 6:00–19:00, v Myslíkově je vrátnice uzavřena. Výdej klíčů na dobu, kdy vrátnice v provozu nejsou, je možný po dohodě s pracovníkem vrátnice nebo s vedoucím TPO (tel.: 724 876 211), případně s paní Vitovskou (tel.: 725 243 151).

Bazén i tělocvična jsou rovněž uzavřeny.

Michal Nedělka

děkan