16. června 2017

V pondělí 12. června proběhlo na Pedagogické fakultě finále 5. ročníku celostátní školní ligy v matematické hře Abaku. Soutěž pořádala společnost Abaku a Mensa ČR ve spolupráci s katedrou matematiky a didaktiky matematiky Pedagogické fakulty UK. Patronaci nad soutěží letos převzal děkan Pedagogické fakulty UK, profesor Michal Nedělka. Titul Mistra České republiky již potřetí získal Jakub Bouška z ZŠ Karla Čapka v Praze. Mezi školami se Mistrem České republiky stala Základní škola a Mateřská škola Mšené-lázně, žáci této školy získali notebook s předinstalovanou aplikací Abaku Education.

Ceny vítězům předali doc. Antonín Jančařík za Pedagogickou fakultu UK, Mgr. Jaroslav Fidrmuc, náměstek ministryně školství, Tomáš Blumenstein z Mensy České republiky a Mgr. Jan Šedo ze společnosti H-mat, o. p. s.

Do soutěže se zapojilo celkem 1680 žáků.

Fotogalerie - foto: Ondřej Benda