15. října 2018

Doučování žáků ohrožených školním neúspěchem - Podpořte žáka s obtížemi v učení a získejte zkušenosti s individualizovanou podporou.

Katedra speciální pedagogiky nabízí zájemcům ze všech oborů volitelný předmět Doučování žáků ohrožených školním neúspěchem I - OPBZ0S126C realizovaný v zimním semestru a Doučování žáků ohrožených školním neúspěchem II - OPBZ0S127C v letním semestru.

Předmět je uskutečňován ve spolupráci s Úřadem městské části Praha 12. Podmínkou splnění kurzu je doučování konkrétního žáka základní školy s překážkami v učení (např. odlišný mateřský jazyk, specifiká porucha učení apod.). Doučování bude probíhat dle časových možností žáka i studenta jednou týdně (1 hodina) v domácím prostřední nebo prostorách Úřadu městské části Praha 12. V letním semestru budou studenti podpořeni prostřednictvím supervize.

Oba předměty mají 3 kredity.