• Kalendář

Kalendář

‹  Listopad 2016  ›

ÚtStČtSoNe
123456
PoÚtStČtSoNe
78910111213
PoÚtStČtSoNe
14151617181920
PoÚtStČtSoNe
21222324252627
PoÚtSt
282930

17. října 2016 – 17. listopadu 2016

VIZE

Jedná se o jejich osobitou tvůrčí reakci na světovou přehlídku současného umění la Biennale di Venezia, kterou měli možnost navštívit díky studijnímu zájezdu. Tématem inspirovaným benátským „All the World´s Futures“ se stala budoucnost. Prostřednictvím individuálních prací i společné instalace odhalují studenti své úvahy o směřování světa a nás samotných.


1. listopadu 2016

Prager deutsche Literatur in Deutschland und Europa

Katedra germanistiky PedF UK srdečně zve na prezentaci 3 monografií, které vznikly během mezinárodního studentského projektu Prager deutsche Literatur in Deutschland und Europa


3. listopadu 2016 – 4. listopadu 2016

Projektové vyučování v přírodovědných předmětech | 14. ročník

Na počátku listopadu uvítá Pedagogická fakulta již 14. ročník mezinárodní studentské konference Projektové vyučování v přírodovědných předmětech. V loňském roce zde představili svá témata autoři z České republiky, Slovenska, Německa, Polska či Finska a sborník z konference se podařilo umístit do prestižní vědecké databáze Conference Proceedings Citation Index. Letošní ročník navíc představí i geografická a fyzikální témata, která přispějí k rekordnímu počtu 39 autorských příspěvků.


3. listopadu 2016

Přednáška Michele Artigue: « Addressing the multiplicity of theoretical frameworks ». 

Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 3. listopadu 2016 v 16:10 na katedře matematiky a didaktiky matematiky Pedagogické fakulty  UK (Magdalény Rettigové 4, Praha 1), třetí patro, učebna R318


7. listopadu 2016

Kurz od Jednoho světa na školách - Jak využít dokument ve výuce? 2

Certifikovaný celosemestrální kurz z projektu Jeden svět na školách na téma: Jak využít dokument ve výuce? pro studenty již potřetí pořádá ve spolupráci s Člověkem v tísni Studentský spolek Agora. Na seminářích si vyzkoušíte odučit lekci dle svého výběru, dostanete tipy na to, jak žáky zapojit do diskuse o závažných tématech - to a mnohem více pod vedením zkušené lektorky.


9. listopadu 2016

Kurz všímavosti pro budoucí učitele

Iniciativa Otevřeno Praha společně s lektorkou Mgr. Monikou Stehlíkovou, MBA připravila speciálně pro studenty PedF UK kurz všímavosti pro budoucí učitele, který vám přinese benefity nejen ve formě prohloubení tvořivosti, emoční vyrovnanosti a posílení pozornosti a soustředění, ale naučíte se i aktivity a hry pro rozvoj pozornosti a všímavosti žáků. PRO VELKÝ ZÁJEM PŘIDÁVÁME DALŠÍ TERMÍN, A TO 9. 11. 2016 OD 16:00 DO 20:00 V MÍSTNOSTI R210.


10. listopadu 2016

Kulatý stůl Otevřeno Otevřenu - Jak je vnímána změna vzdělávání učitelů?

V rámci oslav 70. výroční naší fakulty pořádá studentská iniciativa Otevřeno Praha kulatý stůl na téma: Jak je vnímána změna vzdělávání učitelů? U kulatého stolu se tentokrát sejdou zástupci celorepublikové iniciativy Otevřeno, studenti PedF, žáci SŠ a zástupci organizace EDUin. Na vzdělávání budoucích budoucích učitelů se tak podíváme očima všech zúčastněných.


14. listopadu 2016

DIYLab aneb učit se o učení svých žáků a studentů

Workshop se zaměřuje na představení pojetí výuky, které vychází z filozofie DIY (Do It Yourself) a je založeno na 6 hlavních pedagogických principech: badatelsky orientovaná výuka, spolupráce, mezipředmětové vztahy, autonomní učení, respektování kurikula, rozvoj digitální gramotnosti. Součástí workshopu je rovněž představení ukázek takto pojatých výukových aktivit učitelů a žáků základních a středních škol zapojených do projektu DIYLab v ČR, Finsku a Španělsku. Workshop také nabízí možnost vyzkoušet si navrhnout samotné takto pojaté výukové aktivity (DIY aktivity), které by mohli učitelé uskutečnit se svými žáky a studenty ve škole.


15. listopadu 2016

Slavnostní konference k 70. výročí založení Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy

Cílem konference je připomenout významné výročí založení pražské pedagogické fakulty, jež je zároveň výročím začátku systematického univerzitního vzdělávání učitelů v českých zemích a na Slovensku. Na pozadí reflexe uplynulých dekád má konference poukázat na aktuální problémy přípravy pedagogických pracovníků, z nichž některé mají nadčasový charakter a širší společensko-politické kontexty. V neposlední řadě je cílem konference také referovat o vývoji pedagogických fakult v uplynulém desetiletí a nastínit jejich plány do budoucna. Konference nabídne svým účastníkům z řad akademických pracovníků, studentů i absolventů také příležitost ke společenskému setkání a kulturní zážitek v podobě koncertu. V rámci slavnostního shromáždění budou uděleny medaile Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy několika význačným osobnostem, které k rozvoji fakulty nemalým dílem přispěly.


15. listopadu 2016

Slavnostní shromáždění ve Velké aule Karolina

Univerzita Karlova Pedagogická fakulta Vás zve na slavnostní shromáždění u příležitosti 70. výročí založení


16. listopadu 2016

HUDEBNĚ PEDAGOGICKÉ SYMPOZIUM

V rámci oslav 70. výročí založení Pedagogické fakulty UK v Praze pořádá katedra hudební výchovy HUDEBNĚ PEDAGOGICKÉ SYMPOZIUM, věnované 100. výročí narození českého hudebního pedagoga, psychologa a didaktika doc. PhDr. Františka Sedláka, CSc. 16. listopadu 2016 od 9 hodin Památník národního písemnictví, sál B. Němcové Strahovské nádvoří 1, Praha 1 – Hradčany Přijměte tímto pozvání ke společnému setkání a odborné diskuzi nad tradicemi, aktuálními otázkami a perspektivami hudební pedagogiky, psychologie a didaktiky. Při této příležitosti bude též vzpomenuto na 100. výročí narození českého hudebního teoretika a pedagoga PhDr. Eduarda Herzoga.


18. listopadu 2016

Kulatý stůl: Inkluze ve vzdělávání a školský management

Datum konání: pátek 18. 11. 2016

Čas konání: 10.00 hodin

Místo konání: Velký sál PedF UK, M. Rettigové 4, 116 39 Praha 1

Panelisté: doc. Bohumíra Lazarová (FF MU), dr. Dominik Dvořák (PedF UK), Mgr. Josef Filip (OU Vyšehrad)


21. listopadu 2016

Kurz od Jednoho světa na školách - Jak využít dokument ve výuce? 3

Certifikovaný celosemestrální kurz z projektu Jeden svět na školách na téma: Jak využít dokument ve výuce? pro studenty již potřetí pořádá ve spolupráci s Člověkem v tísni Studentský spolek Agora. Na seminářích si vyzkoušíte odučit lekci dle svého výběru, dostanete tipy na to, jak žáky zapojit do diskuse o závažných tématech - to a mnohem více pod vedením zkušené lektorky.


21. listopadu 2016

DIYLab - Inovativní způsoby vzdělávání na vysoké škole

Seminář se zaměřuje na inovativní pojetí výuky vycházející z filozofie

DIY. V rámci semináře bude vysvětlena samotná filozofie DIY, resp.

DIYLab i hlavní principy, o které se opírá. Zařazení DIY aktivit do školního vzdělávání může být pro učitele výzvou věnovat hlubší pozornost vlastnímu procesu učení žáků, podpořit jejich autonomní učení a využít znalosti, zájem a dovednosti žáků osvojené v průběhu jejich mimoškolních aktivit. Seminář se následně soustředí právě na představení pojetí projektu DIYLab a ukázky výukových aktivit vzniklých v rámci projektu vČR, Finsku a Španělsku.


22. listopadu 2016

Studentské mobility: zkušenosti a možnosti

Oddělení pro zahraniční vztahy srdečně zve všechny zájemce na setkání, kde budou představeny a diskutovány zkušenosti našich studentů se zahraničními mobilitami. Akce se koná dne 22.11. od 17.00 hodin ve Velkém sále.


23. listopadu 2016

Křesťansko-muslimské vztahy v habsburské monarchii

Konference Habsburská monarchie, císař František Josef I. a křesťansko-muslimské vztahy byla svolána k příležitosti stého výročí úmrtí tohoto významného mocnáře.

Pořadatelé se chtějí zaměřit na vztahy rakouské a rakousko-uherské politiky k Balkánu, zejména z pohledu záboru Bosny a Hercegoviny v roce 1878 a následného vyhlášení islámu jednou z oficiálních konfesí rakousko-uherské říše Františkem Josefem I.


24. listopadu 2016

Citace PRO - Profesionální pomocník při citování

Ústřední knihovna PedF UK zve zájemce z řad studentů a zaměstnanců na seminář „Citace PRO - Profesionální pomocník při citování". Seminář se koná 24. listopadu 2016 od 17:30 do cca 19:00 hodin ve studovně knihovny v přízemí budovy Magdalény Rettigové 4. Náplní semináře bude seznámení s funkcemi citačního manažeru a možnostmi jeho využití. Vlastní notebook je výhodou.


25. listopadu 2016 – 26. listopadu 2016

Mezinárodní konference KČJ " Svět v obrazech a ve frazeologii"

Pro více informací klikněte zde.


28. listopadu 2016

Možnosti farmakochemie v onkologii

Přednáška se týká různých způsobů přístupu k terapii rakoviny a karcinomů s ohledem na využití chemoterapie či biologické léčby. Přednáška je vhodná pro odborníky i laiky, především však pro studenty předmětu Chemie léčiv. Zajímavá však může být i pro biology či odborníky na výchovu ke zdraví. 


1. prosince 2016

Mezinárodní den boje proti AIDS

Dne 1. 12. 2016 se Pedagogická fakulta na návrh studentského spolku Agora zapojí do Mezinárodního dne boje proti AIDS. Děkan PedF UK vítá iniciativu studentů,kteří s tím to nápadem přišli, a děkuje jim.


1. prosince 2016

Elisabeth Martschini

Katedra germanistiky srdečně zve na prezentaci dvou knih naší rakouské lektorky Elisabethe Martschini: Ve čtvrtek 1. prosince 2016 v 18:15 v místnosti c14 bude číst autorka z kriminálního románu „GlückLos“ a také z knihy pro děti „Der Drache Ferdinand“. Těšíme se na Vás/vás.


5. prosince 2016

Kurz od Jednoho světa na školách - Jak využít dokument ve výuce? 4

Certifikovaný celosemestrální kurz z projektu Jeden svět na školách na téma: Jak využít dokument ve výuce? pro studenty již potřetí pořádá ve spolupráci s Člověkem v tísni Studentský spolek Agora. Na seminářích si vyzkoušíte odučit lekci dle svého výběru, dostanete tipy na to, jak žáky zapojit do diskuse o závažných tématech - to a mnohem více pod vedením zkušené lektorky.


5. prosince 2016 – 20. prosince 2016

Vánoční trhy a Advent na PedF UK

Vřele Vás zveme na oslavy Adventu, které se budou konat na Pedagogické fakultě.

5. 12. od 15.00 slavnostní zahájení ve vestibulu fakulty

7. 12. od 14.00 Vánoční setkání odborové organizace

12. 12. od 18.00 Ukradené Vánoce v R112.

13. 12. od 19.00 Adventní koncert v Karolinu

13. 12. pečení s Drosophilou

14. 12. Guess game o dárky s Emile

15. 12. od 9:30 do 14:00 Vánoční trhy na fakultě - chráněné dílny a školy, které integrují děti se zvl. potřebami

Tajný Ježíšek s Agorou (balení dárků)

20. 12. od 14.00 do 16.00 Vánoční setkání zaměstnanců ve velkém sále PedF UK


7. prosince 2016

Den otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří Pedagogické fakulty UK, který bude probíhat 7.12. od 8.30 v budovách PedF UK.

Více info zde


7. prosince 2016

Prezentační seminář statistického softwaru IBM SPSS

Díky fakultnímu projektu IRP jsme mohli zakoupit síťovou licenci jednoho z nejrozšířenějších statistických softwarů – IBM SPSS (Statistical Package for the Social Sciences). Tento software mají nyní studenti i zaměstnanci PedF UK přístupný zdarma ve vybraných učebnách a PC studovnách fakulty. Cílem semináře je ukázat základní přednosti softwaru a pomoci v základní orientaci v něm, odkázat na užitečnou literaturu a online zdroje pro práci s ním. Předvedeme některé základní statistické procedury (t-test, faktorovou analýzu). V případně zájmu studentů můžeme jednat s vedením fakulty o otevření volitelného kurzu, kde bychom učili základy statistiky při užití softwaru SPSS (studenti, kteří by měli o semestrální kurz výuky SPSS napište prosím na mail petra.vnukova@pedf.cuni.cz).


8. prosince 2016

Preferované a používané metakognitivní strategie žáků ve vybraných úkolových situacích v matematice

Přednáška Jaroslav Říčan a Vlastimil Chytrý: “Preferované a používané metakognitivní strategie žáků ve vybraných úkolových situacích v matematice“.

Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 8. prosince 2016 v 16:10 na katedře matematiky a didaktiky matematiky Pedagogické fakulty  UK v Praze (Magdalény Rettigové 4, Praha 1), třetí patro, učebna R318

Bližší informace o přednášce naleznete na kmdm.pedf.cuni.cz

Jaroslav Říčan, Katedra pedagogiky PF UJEP v Ústí nad Labem,

Vlastimil Chytrý, Katedra preprimárního a primárního vzdělávání PF, UJEP v Ústí nad Labem


9. prosince 2016

Mediální obraz rozvojových témat

Jak být v dnešní době dobrými učiteli? Jaké dovednosti žákům předat, aby se naučili současnému světu lépe rozumět a orientovali se v něm? Jak učit GRV jinak? Odpovědi na tyto otázky vám nabídneme během konference Mediální obraz rozvojových témat, která se uskuteční 9. prosince v Praze a kterou pořádá projekt Jeden svět na školách a Studentský spolek Agora. Více info na facebook.com


9. prosince 2016

DIYLab - inovativní způsoby vzdělávání na ZŠ a SŠ

Seminář se zaměřuje na představení pojetí výuky, které vychází z filozofie DIY (Do It Yourself) a je založeno na 6 hlavních pedagogických principech: badatelsky orientovaná výuka, spolupráce, mezi předmětové vztahy, autonomní učení, respektování kurikula, rozvoj digitální gramotnosti.Součástí semináře je rovněž představení ukázek takto pojatých výukový chaktivit učitelů a žáků základních a středních škol zapojených do projektuDIYLab v ČR, Finsku a Španělsku. Seminář také nabízí možnost vyzkoušet si navrhnout samotné takto pojaté výukové aktivity (DIY aktivity), které by mohli učitelé uskutečnit se svými žáky a studenty ve škole.

Na seminář je možné přihlásit se prostřednictvím elektronického formuláře případědotazů se obracejte e-mailem na PhDr. Petru Vaňkovou, Ph.D.(petra.vankova@pedf.cuni.cz).


12. prosince 2016

Kurz od Jednoho světa na školách - Jak využít dokument ve výuce? 5

Certifikovaný celosemestrální kurz z projektu Jeden svět na školách na téma: Jak využít dokument ve výuce? pro studenty již potřetí pořádá ve spolupráci s Člověkem v tísni Studentský spolek Agora. Na seminářích si vyzkoušíte odučit lekci dle svého výběru, dostanete tipy na to, jak žáky zapojit do diskuse o závažných tématech - to a mnohem více pod vedením zkušené lektorky.


12. prosince 2016

Ukradené vánoce

Historky, scénky, vtipní hosté, skvělí moderátoři. To je zábavný večer s názvem Ukradené Vánoce.

Z velké části je večer založený na recesi a nadsázce, jeho hlavním cílem je potěšit a pobavit. Celý program je laděný, tak aby napomohl zapomenout na zbytečné vánoční stresy. Prezentovat se na něm budou studenti za jednotlivé obory, oborové rady a spolky, v druhé části následně vystoupí zástupci z řad akademických pracovníků, kteří se podělí o své vánoční historky, či vlastní zábavnou vložku na základě jejich uvážení.


13. prosince 2016

Adventní koncert

Děkan Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy prof. Michal Nedělka zve srdečně všechny studenty i zaměstnance na Adventní koncert, který se uskuteční 13. prosince 2016 v 19:00 ve Velké aule Karolina.


13. prosince 2016

Studentské autorské čtení

Co student, to básník

Večer studentské tvorby s hudebním doprovodem.

Přijďte se podívat, jakou literární tvorbu doteď (nejen) v šuplíku skrývali naši kolegové z fakulty! A že je o co stát.

Těšíme se na Vás v Kině Aero. Studentský spolek Agora


14. prosince 2016

Přednáška a čtení dr. Samka - Tahle země je naše: Český a německý veřejný prostor

Existuje možnost, jak se nově podívat na svět médií a sociální komunikace? A co v něm pak spatříme? Tomáš Samek bude hovořit o své knize, která teoreticky i na konkrétních příkladech z českého a německého prostředí odhaluje některé doposud spíše přehlížené vztahy a souvislosti mezi komunikační a sociopolitickou dynamikou. Více informací zde.


15. prosince 2016

DÍLO R. M. RILKA V ČESKÉM A EVROPSKÉM KONTEXTU

Ústřední knihovna PedF UK srdečně zve na přednášku doc. PhDr. Viery Glosíkové, CSc. "DÍLO R. M. RILKA V ČESKÉM A EVROPSKÉM KONTEXTU", která se uskuteční 15. prosince 2016 od 18:00 ve studovně knihovny, v přízemí Magdalény Rettigové 4.


10. ledna 2017

Labyrint věd(ění) - S plným břichem a plnou parou

Přednáška na téma "S plným břichem a plnou parou" o zdravém životním stylu, přednáší Mgr. Petra Řehořková


13. ledna 2017 – 14. ledna 2017

Konference Aktuální otázky předškolního vzdělávání

Katedra primární pedagogiky PedF UK, Asociace předškolní výchovy a Česká pedagogická společnost pořádají ve dnech 13. a 14. ledna 2017 konferenci Aktuální otázky předškolního vzdělávání.


21. ledna 2017

Labyrint věd(ění) - tvůrčí dílny

Tvůrčí dílny k přednáškám zimního semestru 2016/2017. Podrobný program ZDE


26. ledna 2017

Perspectives of Prague - vernisáž

Vernisáž výstavy v 16:00 ve 3. patře

Výstava se bude konat od 26.1.2017 do 9.2.2017. Představuje fotografie studentů programu Erasmus+ z jednosemestrálního kurzu předmětu "Fotografie".


2. února 2017

Den otevřených dveří 2017

Den otevřených dveří na Pedagogické fakultě proběhne ve čtvrtek 2. února 201

Den otevřených dveří se bude konat 6. 12. 2017 8:00–14:00 hod. (od 14:00 hod. pro uchazeče se speciálními potřebami - místn. R118) a 1. 2. 2018 14:00–17:00 hod.

Harmonogram bude zveřejněn.

7 ve 14:00–17:30 v budovách M. Rettigové 4, 8 a Myslíkova 7.

Den

Den otevřených dveří se bude konat 6. 12. 2017 8:00–14:00 hod. (od 14:00 hod. pro uchazeče se speciálními potřebami - místn. R118) a 1. 2. 2018 14:00–17:00 hod.

Harmonogram bude zveřejněn.

otevřených dveří se bude konat 6. 12. 2017 8:00–14:00 hod. (od 14:00 hod. pro uchazeče se speciálními potřebami - místn. R118) a 1. 2. 2018 14:00–17:00 hod.

Harmonogram bude zveřejněn.


6. února 2017

Informativní setkání katederních správců OBD

Ústřední knihovna PedF UK zve na informativní setkání katederních správců OBD, které proběhne 6. února 2017 od 14 hodin. Vítáni jsou i další zájemci o problematiku sběru dat o publikační činnosti z PedF UK.


7. února 2017

Labyrint věd(ení)

Únorová přednáška - matematika ve Springfieldu.


9. února 2017

Václav Kliment Klicpera - Zlý jelen

Vlastenský spolek kandidátů učitelství „Budeč“ při Katedře české literatury srdečně zve na frašku Václava Klimenta Klicpery - Zlý jelen.


11. února 2017

Stabat Mater v podání berlínských a pražských studentů (HU a UK)

Společný koncert předních českých sólistů, Pěveckého sboru Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy, Pěveckého sboru a Symfonického orchestru Humboldtovy univerzity.


14. února 2017

41. celostátní seminář k teoretickým základům didaktiky cizích jazyků

Katedry rusistiky a lingvodidaktiky Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy srdečně zve na 41. celostátní seminář k teoretickým základům didaktiky cizích jazyků, který proběhne ve Velkém sále fakulty v úterý 14. února 2017 od 11 hodin.

Téma semináře: Učebnice jako didaktická opora při rozvíjení interkulturní dimenze cizojazyčné výuky.


15. února 2017

Odborný seminář "Kurikulární reformy na Slovensku"

Silné i slabé stránky kurikulární reformy na Slovensku, která je hlavními aktéry považována za neúspěšnou, přiblíží na semináři ÚVRV doc. PaedDr. Štefan Porubský, Ph.D. z Centra edukačného výskumu Pedagogickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.


15. února 2017

Work and travel USA

Přednáška na téma Work and travel USA.

Pořadatel: Alfa agency


16. února 2017 – 17. února 2017

Dva dny s didaktikou matematiky

21. ročník konference pro učitele 1. stupně a učitele matematiky všech typů a stupňů škol.

Podrobnosti ZDE.


22. února 2017

Úvodní setkání pro zahraniční studenty

Setkání studentů přijíždějících v rámci meziuniverzitní a mezivládní spolupráce a v rámci programu Erasmus+.


27. února 2017

Jaspersovo poslání univerzity: duchovní spjatost vědy a lidskosti

Doktorandský klub katedry výtvarné výchovy PedF UK srdečně zve na přednášku Jaspersovo poslání univerzity: duchovní spjatost vědy a lidskosti.

Přednášející: doc. Aleš Prázný, Ph.D. (katedra filosofie, Fakulta filosofická, Univerzita Pardubice)


1. března 2017

Výstava fotografií KDDD

Katedra dějin a didaktiky dějepisu Vás srdečně zve na výstavu fotografií z pořádaných exkurzí v roce 2016. Výstava bude probíhat ve dnech 1. – 14. března 2017 v prostorách 2. a 3. patra.


Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na: