2. listopadu 2021

Letos se naše fakulta umístila v obou kategoriích

Česká asociace pedagogického výzkumu se snaží upozorňovat na publikace členů ČAPV, které vynikají kvalitou výzkumné práce a její prezentace, popřípadě otevírají nová výzkumná témata nebo přinášejí metodologické inovace. Od roku 2012 proto uděluje jednou ročně při příležitosti výroční konference Cenu ČAPV za významnou publikaci.

V porotě, rozhodující o cenách, letos zasedli následující kolegové a kolegyně:

• Jiří Mareš (LFHK UK, Hradec Králové),

• Petr Najvar (PdF MU, Brno),

• Iva Stuchlíková (PF JU, České Budějovice),

• Jana Poláchová Vašťatková (FF UP, Olomouc)

• Petr Urbánek (TUL, Liberec) a

• Adriana Wiegerová (FHS UTB, Zlín).

Tajemníkem soutěže a poroty byl Martin Chvál.

V roce 2021 byla v Brně udělena následující ocenění:

V kategorii Recenzovaná stať v českém či slovenském periodiku byla udělena cena za text:

• Švaříček, R., Straková, J., Brom, C., Greger, D., Hannemann, T., & Lukavský, J. (2020). Spolupráce rodiny a školy v době uzavřených základních škol. Studia Paedagogica, 25(3), 9–41. doi: http://dx.doi.org/10.5817/SP2020-3-1

V kategorii Monografie nebo jiná neperiodická publikace (v libovolném jazyce) získala ocenění kniha:

• Smetáčková, I., Štech, S. a kol. (2020). Učitelské vyhoření. Proč vzniká a jak se proti němu bránit. Portál.

Více informací je uvedeno na stránkách ČAPV oceňuje.