1. července 2024

Mezinárodní psychologický kongres - International Congress of Psychology (ICP)

Katedra psychologie se významně podílí na organizaci 33. ročníku Mezinárodního psychologického kongresu (International Congress of Psychology - ICP), který se po 4 letech opět koná v České republice.

Mezinárodní psychologický kongres – International Congress of Psychology (ICP) – je největší a nejvýznamnější odbornou akcí v oboru psychologie. Historie této významné události, která je organizována pod záštitou Mezinárodní unie psychologických věd (International Union of Psychological Sciences), spadá do roku 1889. První ročník se uskutečnil v Paříži v roce 1889, nynější 33. ročník proběhne v pražském O2 Universum v termínu 21.–26. 7. 2024. Praha se na šest dní stane místem, kam se sjedou psychologové a odborníci z příbuzných oborů z celého světa, aby zde přednášeli a diskutovali aktuální témata. Hlavní motto kongresu - „Psychology for the Future: Together in Hope“ upozorňuje na otevřenou budoucnost a naději, která je důležitá nejen v psychologii. Odborný program kongresu nabídne přednášky hlavních řečníků, tematická sympozia, kulaté stoly, workshopy a posterové sekce.

Tradiční součástí kongresu je program pro začínající mladé psychology a psycholožky, tzv. Emerging Psychologists Programme, který proběhne na půdě fakulty v Myslíkově ulici. Ze 130 přihlášek bylo vybráno nejlepších 38 Ph.D. studentů z celého světa, kteří se v termínu 18.–21. 7. 2024 setkají ke vzájemnému sdílení svých vědeckých projektů, které pak následně odprezentují v rámci kongresu.