• Aktuality

Aktuality

8. července 2024

Úspěch na Českých akademických hrách 2024

Zpráva o výsledcích našich studentek a studentů na Českých akademických hrách 2024 slovy Ladislava Pokorného: „Českých akademických her 2024 jsem se spolu s týmem florbalového výběru UK žen zúčastnil na základě umístění na 2. místě v dlouhodobé soutěži Univerzitní florbalové ligy žen. Za tříletou existenci této soutěže jsme ji 2x vyhráli a jednou skončili na 2. místě. Vzhledem k dislokaci sportoviště v areálu TU Liberec jsem byl schopen ještě kromě našich zápasů navštívit utkání badmintonisty Václava Palána a na jiné sporty jsem se nedostal. Příčinou byl i malý počet hráček našeho týmu, protože nás první den bylo 7 a druhý 8, bylo náročné hrát proti soupeřům, kteří byli v 12 až 15 lidech. Je chybou UK, že v době ČAH má vypsané zkoušky, a dokonce i státnice (FTVS). Holky byly úžasné, podaly skvělé taktické výkony, jako jediní jsme dokázali porazit vítěze z VŠB-TU Ostrava. Bohužel jsme na nájezdy prohráli první den s JU České Budějovice a to nás stálo zlato. Ale i tak musím holky jen pochválit, neboť přes nesmírnou únavu – 4 zápasy ve 2 dnech – dokázaly téměř nemožné, porazit ostatní vynikající florbalové výběry z českých a moravských vysokých škol.

V týmu UK se vyznamenaly i studentky PedF UK Kristýna Dvořáková a Lucie Špačková, která byla zároveň vyhlášena nejlepší golmankou soutěže. Vynikající výkon podal i student TV Václav Palán, který vítězně prošel celým turnajovým pavoukem až do finále, kde podlehl 2:0 zkušenému reprezentantovi Gerginovi z ČVUT. Vítězství v atletických soutěžích dosáhly i studentky Veronika Skalická v trojskoku a Tereza Holcová v hodu kladivem. Na druhém místě v orientačním běhu – krátká trať D – se umístila studentka Adéla Vandasová a na třetím místě v judu do 81 kg Leo Sebastian Hampala.“