8. října 2024

Podpora studijících se specifickými potřebami

Vážené kolegyně, vážení kolegové, zveme vás tímto na semináře, týkající se vysokoškolské podpory studujících se specifi ckými potřebami, které se uskuteční v zimním semestru AR 2024/25. Úvodní seminář bude zaměřen obecně, kdo je studující se specifi ckými potřebami a jaké možnosti existují v rámci Univerzity Karlovy a jak se podpora uskutečňuje na Pedagogické fakultě. Následné semináře se již budou věnovat studujícím s danou kategorií zdravotního postižení/znevýhodnění. Na semináře budou zváni hosté ze spolupracujících organizací. Je možné přihlásit se na celý kurz nebo jen na jednotlivá dílčí témata.

Přihláška mailem na: poradna@pedf.cuni.cz

Program vzdělávacího cyklu

(vždy 14–16 hod., učebna R208, M. Rettigové 4, Praha 1)

• 9. 10. 2024 Formy a možnosti podpory studentů se SP, funkční diagnostika, centralizované a decentralizované služby na UK (Mgr. Kristýna Janyšková, Ph.D. a kol.)

• 23. 10. 2024 Studující se zrakovým a pohybovým postižením a jejich podpora ve vysokoškolském studiu (Mgr. Kristýna Janyšková, Ph.D., PhDr. Pavlína Šumníková, Ph.D. a kol.)

• 6. 11. 2024 Studující s psychickými potížemi a jejich podpora ve vysokoškolském studiu (PhDr. Pavla Presslerová a kol.)

• 20. 11. 2024 Studující se specifi ckými poruchami učení a jejich podpora ve vysokoškolském studiu (Mgr. Et Mgr. Olga Kučerová, Ph.D., PhDr. Klára Špačková, Ph.D. a kol.)

• 4. 12. 2024 Studující s poruchami autistického spektra a jejich podpora ve vysokoškolském studiu (PhDr. Hana Sotáková, Ph.D. a kol.)

• 18. 12. 2024 Studující se sluchovým postižením a jejich podpora ve vysokoškolském studiu (PhDr. Kateřina Hádková, Ph.D. a kol.)

Srdečně zveme, nejenom pracovníky Pedagogické fakulty, ale také další zájemce z Univerzity Karlovy!

Doc. Anna Kucharská, Ph.D.

Akademická poradna Pedagogické fakulty

Spálená 10, https://pedf.cuni.cz/PEDF-2089.html