• Kalendář

Kalendář

Aktuální proměny učitelského vzdělávání

Jak se ve světle pandemie změnila učitelská příprava v České republice?

Jaké nové výzvy přináší doba postcovidová?

A kam vzdělávání učitelů bude směřovat v nejbližších letech?


Přesně tyto otázky budeme řešit na naší konferenci pořádanou Pedagogickou fakultou UK.


Součástí konference bude i vernisáž československé výtvarné přehlídky nazvané „BOJ S PANDEMIÍ“.


Organizátoři, kterými jsou Univerzita Karlova, Slovenský inštitút v Prahe, Česká centra a spolek W&ART z.s. v partnerství se Svazem měst a obcí České republiky a se záštitami předsedy Poslanecké sněmovny parlamentu ČR Radka Vondráčka, ministra školství, mládeže a tělovýchovy ČR Roberta Plagy, Asociace krajů České republiky a Magistrátu hlavního města Prahy vyhlásili tří etapovou československou výtvarnou přehlídku s názvem „BOJ S PANDEMIÍ” k uctění těch, kteří v každodenním životě dělali a dělají maximum, případně obětovali své zdraví a v některých případech i životy pro to, aby dopady celosvětové pandemie byly pro občany naší země co nejmenší.


Děti ze základních škol, studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol v České a Slovenské republice, ale i individuální zájemci, se zapojili a vytvořili práce na téma: „NAŠI DNEŠNÍ HRDINOVÉ” nebo „JAK TO VIDÍM A CÍTÍM JÁ”.


Hlavním cílem výtvarné přehlídky bylo dát impuls mladým lidem, ale i dalším umělcům, k zamyšlení nad vlnou pomoci potřebným lidem v regionech, či nad dramatickými situacemi při záchraně zdraví a životů. Vytvořilo se pres tisíc prací, přičemž převládala tvorba spojená a inspirovaná útlumem společenského života, smutkem z osamělosti, nemoci či dokonce ze ztráty blízkého člověka.


Celou akci můžete sledovat online zde nebo přijít osobně do Vlasteneckého sálu.


Celý program naleznete zde


Začátek akce 8. září 2021 v 9:00
Konec akce 8. září 2021 v 17:00
Druh akce Diskuze
Webové stránky https://eventee.co/event/38448
Místo konání akce Vlastenecký sál (Ovocný trh 5)
Cílová skupina Akademická obec i veřejnost
Vstupné Zdarma
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na: