Úřední deska

O P A T Ř E N Í   D Ě K A N A   Č.  6 / 2 0 0 3 ,  Čj.  5 1 3 / 2 0 0 3

ORGANIZAČNÍ ŘÁD


Část I. Základní ustanovení

§ 1

  1. Organizační řád Univerzity Karlovy v Praze, Pedagogické fakulty (dále jen fakulta) upravuje podrobnosti o organizaci, řízení a činnosti fakulty.
  2. Navazuje na systém organizace a řízení vysokých škol stanovený zákonem č. 111/1998 Sb., o vysokých školách, v platném znění (dále jen zákon o VŠ), Statutem Univerzity Karlovy v Praze (dále jen Statutem Univerzity) a Statutem fakulty Univerzity Karlovy v Praze, Pedagogické fakulty (dále jen Statutem fakulty).

§ 2

  1. Fakulta jako základní organizační útvar Univerzity Karlovy (dále jen Univerzita) uskutečňuje vzdělávací, vědeckou a uměleckou činnost v akreditovaných studijních programech, které jsou uvedeny v příloze č.1 Statutu fakulty, a programy celoživotního vzdělávání v hlavní činnosti, dále zajišťuje i činnost doplňkovou.
  2. Cizojazyčný název fakulty zní: "Charles University Prague, Faculty of Education", "Karlsuniversität Prag, Pädagogische Fakultät", "Université Charles de Prague, Faculté de Pédagogie".


Část II. Pracoviště fakulty

§ 3

Na fakultě jsou zřízeny tyto organizační útvary:

  1. pracoviště pro činnost vzdělávací, vědeckou a uměleckou
    - katedry
    - ústavy
  2. jiná pracoviště
    - Kabinet výuky cizím jazykům
    - Středisko informačních technologií
    - Ústřední knihovna
    - Útvar ochrany a obrany
    - Vydavatelství
  3. děkanát

§ 4

Základní pracoviště fakulty pro činnost vzdělávací, vědeckou a uměleckou jsou katedry, a to:
- katedra anglického jazyka a literatury
- katedra biologie a ekologické výchovy
- katedra českého jazyka
- katedra české literatury
- katedra dějin a didaktiky dějepisu
- katedra francouzského jazyka a literatury
- katedra germanistiky
- katedra hudební výchovy
- katedra chemie a didaktiky chemie
- katedra informačních technologií a technické výchovy
- katedra matematiky a didaktiky matematiky
- katedra občanské výchovy a filozofie
- katedra pedagogiky
- katedra pedagogické a školní psychologie
- katedra primární pedagogiky
- katedra rusistiky a lingvodidaktiky
- katedra speciální pedagogiky
- katedra tělesné výchovy
- katedra výtvarné výchovy

Dále jsou zřízeny ústavy, a to:
- ústav profesního rozvoje pracovníků ve školství
- ústav výzkumu a rozvoje školství


§ 5 Katedra anglického jazyka a literatury

  1. Garantuje studijní obor anglický jazyk (dvouoborová kombinace) ve studijním programu Učitelství pro střední školy. Zajišťuje výuku anglického jazyka v oboru učitelství pro 1. stupeň základních škol. Podílí se na výuce zahraničních studentů.
  2. Realizuje vědecko-výzkumnou činnost ve vědních oborech teorie vyučování cizím jazykům, teorie vyučování anglickému jazyku, aplikovaná lingvistika, lingvistika anglického jazyka a anglofonní literatura.


§ 6 Katedra biologie a ekologické výchovy

  1. Garantuje studijní obor biologie (dvouoborová kombinace) ve studijním programu Učitelství pro střední školy. Zajišťuje přírodovědnou složku přípravy učitelů pro 1. stupeň základních škol, vede kurzy biomedicínských věd a kurzy vývojové biologie a ekologické výchovy v různých formách studia. Garantuje doktorské studium v oblasti didaktika biologie v rámci oboru pedagogika.
  2. Realizuje vědecko-výzkumnou činnost ve vědních oborech biologie, geologie, paleontologie, ekologické výchovy a jejich didaktik a ve vědním oboru ekologie.


§ 7 Katedra českého jazyka

  1. Garantuje studijní obor český jazyk (dvouoborová kombinace) ve studijním programu Učitelství pro střední školy. Zajišťuje výuku českého jazyka v různých formách studia. Garantuje doktorské studium v oblasti didaktiky českého jazyka v rámci oboru pedagogika. Podílí se na výuce zahraničních studentů.
  2. Realizuje vědecko-výzkumnou činnost ve vědním oboru bohemistika a v teorii vyučování českému jazyku.


§ 8 Katedra české literatury

  1. Garantuje výuku české a světové literatury, teorii literatury a teorie vyučování v různých formách studia. Garantuje doktorské studium v oblasti didaktiky české literatury v rámci oboru pedagogika.
  2. Realizuje vědecko-výzkumnou činnost ve vědních oborech teorie literatury, dějiny české a světové literatury a teorie vyučování literatuře.


§ 9 Katedra dějin a didaktiky dějepisu

  1. Garantuje studijní obor dějepis (dvouoborová kombinace) ve studijním programu Učitelství pro střední školy a zajišťuje výuku historie a pomocných věd historických v univerzitním základu studia v různých formách studia. Garantuje doktorské studium v oboru české a československé dějiny.
  2. Realizuje vědecko-výzkumnou činnost ve vědním oboru dějiny a didaktika dějepisu.


§ 10 Katedra francouzského jazyka a literatury

  1. Garantuje studijní obor francouzský jazyk (dvouoborová kombinace) ve studijním programu Učitelství pro střední školy. Zajišťuje výuku francouzského jazyka v oboru učitelství pro 1. stupeň základních škol. Garantuje doktorské studium v oblasti didaktika francouzského jazyka v rámci oboru pedagogika. Podílí se na výuce zahraničních studentů.
  2. Realizuje vědecko-výzkumnou činnost ve vědních oborech didaktika cizích jazyků a didaktika francouzského jazyka, aplikovaná lingvistika, dějiny francouzské literatury, historie francouzsko-českých kulturních a literárních vztahů.


§ 11 Katedra germanistiky

  1. Garantuje studijní obor německý jazyk (dvouoborová kombinace) pro studijní program Učitelství pro střední školy. Zajišťuje výuku německého jazyka v oboru učitelství pro 1. stupeň základních škol. Garantuje doktorské studium v oblasti didaktiky německého jazyka v rámci oboru pedagogika. Podílí se na výuce zahraničních studentů.
  2. Realizuje vědecko-výzkumnou činnost ve vědních oborech didaktika německého jazyka, lingvistika, současný německý jazyk, německy psaná literatura a literární teorie.


§ 12 Katedra hudební výchovy

  1. Garantuje studijní obory hra na nástroj, sbormistrovství a hudební výchova (dvouoborové kombinace) ve studijním programu Učitelství pro střední školy a studijní obor sbormistrovství chrámové hudby ve studijním programu Specializace v pedagogice. Zajišťuje hudebně pedagogickou přípravu v různých formách studia. Garantuje doktorské studium v oboru hudební teorie a pedagogika. Garantuje studijní obor hra na nástroj a sbormistrovství při výuce zahraničních studentů.
  2. Realizuje vědecko-výzkumnou činnost v oblasti hudební výchovy.


§ 13 Katedra chemie a didaktiky chemie

  1. Garantuje studijní obory chemie pro 2. stupeň základních škol, chemie pro ZŠ a SŠ, rodinná výchova (dvouoborové kombinace) ve studijním programu Učitelství pro střední školy. Zajišťuje výuku rodinné výchovy ve studijním oboru učitelství pro 1. stupeň základních škol. Garantuje doktorské studium v oblasti didaktika chemie v rámci oboru pedagogika.
  2. Realizuje vědecko-výzkumnou činnost v chemických vědních oborech, v chemii životního prostředí a ekologii krajiny, v didaktice chemie a didaktice rodinné výchovy.


§ 14 Katedra informačních technologií a technické výchovy

  1. Garantuje studijní obor technická a informační výchova (dvouoborová kombinace) ve studijním programu Učitelství pro střední školy. Zajišťuje všeobecnou a profesně zaměřenou přípravu studentů učitelství v oblasti informační výchovy, informační technologie, pracovní výchovy a ergoterapie v různých formách studia. Garantuje doktorské studium v oblasti didaktika informační a technické výchovy v rámci oboru pedagogika.
  2. Realizuje vědecko-výzkumnou činnost v oblasti technické a informační výchovy, didaktiky technické a informační výchovy, informačních technologií a jejich využití ve výuce.


§ 15 Katedra matematiky a didaktiky matematiky

  1. Garantuje studijní obor matematika a matematika pro 2. stupeň základních škol (dvouoborové kombinace) ve studijním programu Učitelství pro střední školy. Zajištuje výuku matematiky v různých formách studia. Garantuje doktorské studium v oboru didaktika matematiky.
  2. Realizuje vědecko-výzkumnou činnost ve vědní oblasti matematiky a didaktika matematiky.


§ 16 Katedra občanské výchovy a filozofie

  1. Garantuje studijní obor základy společenských věd (dvouoborová kombinace) ve studijním programu Učitelství pro střední školy a zajišťuje výuku filozofie, sociologie a společenských věd v univerzitním základu u všech studijních oborů. Garantuje doktorské studium v oboru filozofie.
  2. Realizuje vědecko-výzkumnou činnost ve vědním oboru filozofie a sociologie výchovy, oborové didaktiky a multidisciplinární komunikace.


§ 17 Katedra pedagogiky

  1. Garantuje studijní obor pedagogika (dvouoborová kombinace) ve studijním programu Učitelství pro střední školy a zajištuje výuku pedagogických disciplín ve všech formách studia včetně  doktorského. Koncepčně, obsahově i organizačně zajišťuje klinický semestr ve studiu učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů i ve studiu oboru pedagogika. Garantuje doktorské studium v oboru pedagogika.
  2. Realizuje vědecko-výzkumnou činnost ve vědním oboru pedagogika se zaměřením na obecnou pedagogiku, srovnávací pedagogiku, obecnou didaktiku, sociální pedagogiku, dějiny pedagogiky a pedeutologii, metodologii pedagogického výzkumu a edukometrii.


§ 18 Katedra pedagogické a školní psychologie

  1. Garantuje studijní obor psychologie a speciální pedagogika ve studijním programu Psychologie a specializační studium výchovného poradenství. Zajišťuje výuku psychologických disciplin v různých formách studia. Garantuje doktorské studium v oboru pedagogická psychologie.
  2. Realizuje vědecko-výzkumnou činnost v oblasti pedagogické, školní a vývojové psychologie.


§ 19 Katedra primární pedagogiky

  1. Garantuje studijní obor učitelství pro 1. stupeň základní školy ve studijním programu Učitelství pro základní školy, obor učitelství pro mateřské školy ve studijním programu Specializace v pedagogice a obor pedagogika předškolního věku ve studijním programu Pedagogika. Zajištuje výuku předškolní a primární pedagogiky a specializační výuku dramatické výchovy v různých formách studia, podílí se na výuce zahraničních studentů. Garantuje doktorské studium v oblasti primárního vzdělávání v rámci oboru pedagogika.
  2. Realizuje vědecko-výzkumnou činnost ve vědním oboru pedagogika se zaměřením na oblast výchovy a vzdělávání dětí předškolního a mladšího školního věku a na oblast vzdělávání a další profesní rozvoj učitelů.


§ 20 Katedra rusistiky a lingvodidaktiky

  1. Garantuje studijní obor ruský jazyk (dvouoborová kombinace) ve studijním programu Učitelství pro střední školy. Garantuje doktorské studium v oblasti didaktiky ruského jazyka v rámci oboru pedagogika. Podílí se na výuce zahraničních studentů.
  2. Realizuje vědecko-výzkumnou činnost ve vědních oborech jazykověda, teorie literatury a dějiny ruské literatury a didaktika cizích jazyků.


§ 21 Katedra speciální pedagogiky

  1. Garantuje studijní obor učitelství na speciálních školách a obor speciální pedagogika ve studijním programu Speciální pedagogika. Zajišťuje výuku speciální pedagogiky v různých formách studia. Garantuje doktorské studium v oboru speciální pedagogika. Podílí se na výuce zahraničních studentů.
  2. Realizuje vědecko-výzkumnou činnost ve vědním oboru speciální pedagogika.


§ 22 Katedra tělesné výchovy

  1. Garantuje studijní obor tělesná výchova pro 2. stupeň základních škol (dvouoborová kombinace) ve studijním programu Učitelství pro střední školy. Zajišťuje výuku tělesné výchovy ve všech  formách studia.
  2. Realizuje vědecko-výzkumnou činnost ve vědním oboru kinantropologie a v didaktice tělesné výchovy.


§ 23 Katedra výtvarné výchovy

  1. Garantuje studijní obor výtvarná výchova (dvouoborová kombinace) a obor učitelství výtvarné výchovy pro základní, střední a základní umělecké školy (jednooborové) ve studijním programu Učitelství pro střední školy. Zajišťuje výuku výtvarné výchovy v různých formách studia. Garantuje doktorské studium v oboru výtvarná výchova.
  2. Realizuje vědecko-výzkumnou činnost v oblasti výtvarná výchova. Rozvíjí uměleckou činnost uměleckopedagogických pracovníků v souladu s jejich zaměřením.


§ 24 Ústav profesního rozvoje pracovníků ve školství

  1. Garantuje studijní obor školský management ve studijním programu Specializace v pedagogice. Metodicky řídí a koordinuje programy celoživotního vzdělávání, zajišťuje pedagogické praxe studentů prezenčního studia.
  2. Realizuje vědecko-výzkumnou činnost v oblasti profesního rozvoje pracovníků ve školství, vzdělávacích funkcí školy a profesních kompetencí učitelů.


§ 25 Ústav výzkumu a rozvoje školství

  1. Podílí se na vědecké, koncepční, expertní a vzdělávací činnosti v oblasti pedagogických věd, vzdělávací politiky a rozvoje české vzdělávací soustavy v evropském a celosvětovém kontextu. Podílí se na vzdělávací činnosti fakulty, spolugarantuje doktorské studium v oboru pedagogika a vzdělávání zahraničních studentů.
  2. Realizuje výzkumné a vývojové projekty odpovídající záměrům fakulty a aktuálním úkolům školního vzdělávání a vzdělávání učitelů.


§ 26 Jiná pracoviště, Kabinet výuky cizím jazykům

Zajišťuje specializovanou výuku cizích jazyků (angličtiny, němčiny, francouzštiny a ruštiny) pro posluchače fakulty v univerzitním základu v různých typech jazykových kurzů.


§ 27 Středisko informačních technologií

  1. Je centrálním informatickým pracovištěm fakulty.
  2. Zajišťuje rozvoj a správu informatické infrastruktury fakulty a podporu jejích uživatelů včetně konzultační činnosti, zapojuje se do vědecko-výzkumné činnosti v oblasti informačně komunikačních technologií.
  3. Zajišťuje a zprostředkovává servis prostředků informační techniky, zajišťuje vnější informatické funkce fakulty.
  4. Zabezpečuje správu telekomunikačních systémů fakulty.
  5. S pracovištěm spolupracuje komise pro informační technologie, složená ze zástupců akademické obce fakulty včetně studentů.


§ 28 Ústřední knihovna

  1. Je centrálním pracovištěm fakulty pro poskytování veřejných knihovnických a informačních služeb.
  2. Organizuje získávání, zpracování, ukládání, ochranu a využívání knihovních a informačních fondů a informačních zdrojů pro podporu vzdělávací, vědecké, výzkumné, vývojové a umělecké činnosti fakulty, zapojuje se do vědecko-výzkumné činnosti v oblasti vědeckých informací a vzdělávání uživatelů.
  3. Zabezpečuje zpřístupňování knihovních dokumentů z vlastního knihovního fondu nebo prostřednictvím meziknihovních výpůjčních služeb, bibliograficko-informační, referenční a rešeršní služby, elektronické a informační služby a reprografické služby v souladu s posláním pracoviště.
  4. S pracovištěm spolupracuje knihovní komise složená ze zástupců akademické obce fakulty, včetně studentů.


§ 29 Útvar ochrany a obrany

Zajišťuje koordinační činnost mezi fakultou a příslušnými vnějšími orgány v oblasti ochrany obyvatelstva a branné pohotovosti státu v souladu s obecně platnými právními předpisy.


§ 30 Vydavatelství

  1. Poskytuje fakultě služby v oblasti ediční činnosti.
  2. Zabezpečuje edici dokumentů pro podporu vzdělávací, vědecké, výzkumné, vývojové a umělecké činnosti fakulty.
  3. S pracovištěm spolupracuje ediční komise složená ze zástupců akademické obce fakulty, včetně studentů.


§ 31 Děkanát

Ekonomickosprávním, administrativním a servisním útvarem fakulty je děkanát. Podrobnosti o jeho vnitřním členění jsou obsaženy v části IV. tohoto organizačního řádu.


Část III. Řízení fakulty


§ 32 Děkan

  1. Děkan je představitelem fakulty, řídí ji, jedná a rozhoduje ve věcech fakulty v rozsahu daném zákonem o VŠ.
  2. Postavení a působnost děkana je upravena v ust. § 28 zákona o VŠ, ve Statutu Univerzity a Statutu fakulty.
  3. Děkan odpovídá za svoji činnost rektorovi a akademické obci fakulty.
  4. Děkan přímo řídí proděkany, tajemníka, vedoucí kateder, ředitele ústavů a vedoucí jiných pracovišť.


Poradní orgány děkana fakulty

§ 33 Porada vedení

  1. Složení porady vedení: děkan, proděkani a tajemník.
  2. Termín a program porady stanovuje děkan.


§ 34 Kolegium děkana

  1. Kolegium tvoří členové vedení, poradci proděkanů, zástupci akademického senátu.
  2. Termín a program jednání stanovuje děkan.


§ 35 Proděkani

  1. Proděkany jmenuje a odvolává děkan po projednání v akademickém senátu.
  2. Působnost proděkanů je zaměřena na tyto oblasti:
    - rozvoj
    - studijní záležitosti
    - vědecká činnost
    - zahraniční styky
  3. Děkana fakulty v době jeho nepřítomnosti zastupuje v plném rozsahu proděkan pověřený děkanem.
  4. Funkční období proděkanů je shodné s funkčním obdobím děkana.


§ 36

  1. Proděkani jsou oprávněni jednat jménem fakulty, pokud zastupují děkana v rozsahu jeho pravomocí, jak je určuje zákon o VŠ a Statut Univerzity.
  2. Proděkani při plnění svých úkolů vzájemně spolupracují a zastupují se podle pokynů děkana fakulty. Dbají o koordinaci směrnic a pokynů pracovištím fakulty.
  3. Podpisové právo je upraveno opatřením děkana fakulty.


§ 37 Komise a pracovní skupiny

Na fakultě jsou zřízeny tyto komise a pracovní skupiny, jejichž členy jmenuje děkan:
- ediční
- ekonomická
- disciplinární
- pro informační technologie
- inventarizační
- knihovní
- pro mobilitu studentů
- přijímací
- rozvrhová
- stipendijní
- škodní
- mezioborová rada pro doktorská studia


Část IV.


§ 38 Děkanát fakulty

  1. Děkanát se člení na tato oddělení:
    1. sekretariát děkana a tajemníka
    2. ekonomické
    3. osobní
    4. studijní
    5. pro vědeckou činnost
    6. pro zahraniční styky
    7. hospodářská správa
  2. Děkanát řídí tajemník fakulty a odpovídá za jeho činnost děkanovi. Po obsahové stránce jsou oddělení studijní, vědecké a zahraniční řízena příslušnými proděkany.
  3. Jednotlivá oddělení děkanátu řídí vedoucí oddělení. Místa vedoucích oddělení děkanátu mohou být obsazována výběrovým řízením.


§ 39 Ekonomické oddělení

  1. Zajišťuje zpracování návrhu rozpočtu příjmů a nákladů fakulty. Sleduje hospodaření s účelově určenými finančními prostředky. Předává jednotlivým pracovištím přehledy o jejich hospodaření.
  2. Zpracovává přehled nákladů v rámci doplňkové činnosti.
  3. Účetně zpracovává přijaté i vydané faktury, zajišťuje jejich evidenci a likvidaci včetně jejich proplacení, vystavuje pokladní doklady, eviduje bankovní výpisy, skladové doklady. Vede evidenci objednávek prací a služeb. Likviduje cestovní příkazy.
  4. Zajišťuje zpracování mzdové agendy, sociálních dávek a daně z příjmu zaměstnanců. Odpovídá za plnění závazků zaměstnavatele vůči zaměstnancům vyplývajících z pracovněprávních vztahů. Sestavuje souhrnné výkazy o mzdách, sleduje čerpání mzdových nákladů a zpracovává jejich přehledy.
  5. Provádí hotovostní výplaty mezd, stipendií, drobných vydání, cestovních příkazů.
  6. Zabezpečuje správu hmotného a nehmotného investičního majetku, organizuje jeho inventarizaci. Organizuje vyřazení nepotřebného hmotného a nehmotného investičního majetku.


§ 40 Osobní oddělení

  1. Osobní oddělení zajišťuje veškerou pracovněprávní a personální agendu ve vztahu ke všem zaměstnancům fakulty, kteří jsou na fakultě v pracovním poměru.
  2. Při výkonu této agendy spolupracuje se všemi pracovišti fakulty.


§ 41 Studijní oddělení

  1. Zajišťuje přijímací a přezkumné řízení pro akreditované studijní programy ve všech formách studia ve spolupráci s příslušnými katedrami.
  2. Organizačně zajišťuje státní závěrečné a státní rigorózní zkoušky, obhajoby diplomových a rigorózních prací, přípravu dokladů o absolvování studia a promoce absolventů.
  3. Eviduje průběh studia a plnění studijních povinností, zpracovává podklady pro matriku studentů UK, přehledy a statistiky pro nadřízené orgány.
  4. Přijímá žádosti o uznání zahraničních diplomů a podává doporučení k jejich nostrifikaci rektorátu UK.
  5. Poskytuje informace o studiu na fakultě.


§ 42 Oddělení pro vědeckou činnost

  1. Zabezpečuje habilitační řízení a řízení ke jmenování profesorem, zpracovává návrhy na udělení titulu emeritní profesor a doktor honoris causa.
  2. Organizačně zajišťuje doktorský studijní program, vede databázi doktorandů fakulty.
  3. Zajišťuje agendu grantových projektů, projektů výzkumu a vývoje, organizačně se podílí na mezinárodních programech na podporu výzkumu a vývoje.
  4. Zpracovává návrhy na udělení a prodloužení akreditace doktorských studijních oborů, habilitačních řízení a profesorských jmenovacích řízení.


§ 43 Zahraniční oddělení

  1. Zabezpečuje vyslání a přijetí pracovníků a studentů v rámci meziuniverzitních a fakultních dohod o spolupráci, mezistátních kulturních dohod a programů Evropské Unie.
  2. Organizačně se podílí na zabezpečení akcí s mezinárodní účastí pořádaných fakultou a koordinuje tuto činnost s vnějšími orgány.
  3. Vede evidenci všech zahraničních styků, včetně zahraničních projektů ve spolupráci s vědeckým oddělením.
  4. Poskytuje poradenskou činnost v oblasti zahraničních styků.
  5. Organizačně zabezpečuje studium zahraničních studentů v cizích jazycích.


§ 44 Hospodářská správa

  • Zabezpečuje údržbu všech budov fakulty a zajišťuje technicko-technologické vybavení v provozuschopném stavu.
  • Zajišťuje zpracování investičních záměrů na rekonstrukci a modernizaci budov a strojového parku.
  • Připravuje podklady pro vyhlášení výběrových řízení, pro uzavírání nájemních smluv v souladu s obecně platnými právními předpisy.
  • Metodicky řídí a kontroluje činnosti v oblasti požární ochrany, bezpečnosti práce, energetického a vodního hospodářství.
  • Zabezpečuje obsluhu podatelen, skladu a vrátnic.

§ 45 Tajemník fakulty

Postavení tajemníka fakulty je upraveno v § 32 zákona o VŠ a Statutu fakulty. Tajemníka fakulty jmenuje a odvolává děkan na základě výběrového řízení a po vyjádření akademického senátu. Tajemník řídí děkanát fakulty, vnitřní správu a hospodaření fakulty a v rámci své působnosti metodicky řídí pracoviště fakulty. Za tuto činnost odpovídá děkanovi. Při řízení těch oddělení děkanátu, která metodicky spadají pod určitého proděkana, s tímto proděkanem spolupracuje.

Tento organizační řád byl projednán akademickým senátem fakulty na základě návrhu děkana dne 18. března 2003.

Tento organizační řád nabývá platnosti a účinnosti dnem 1. května 2003.

Prof. RNDr. Pavel Beneš, CSc.

PhDr. Josef Stracený, CSc.

děkan fakulty

předseda akademického senátu

Poslední změna: 12. únor 2018 11:42 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na: