• Kalendář

Kalendář

Den s didaktikou němčiny


Katedra germanistiky zve všechny učitele německého jazyka na konferenci Den s didaktikou němčiny zaměřenou na aktuální trendy ve výuce němčiny jako cizího jazyka, která se bude konat 7. června 2024.


V průběhu konference se zaměříme na vybrané aktuální tendence výuky němčiny a na praktické náměty pro její výuku včetně využití digitálních technologií a umělé inteligence. Účastníci budou mít možnost vyslechnout přednášku odborníka, účastnit se workshopů, v nichž si mohou prakticky vyzkoušet výukové aktivity a zapojit se do diskusních skupin k aktuálním problémům výuky němčiny. Účastníci získají osvědčení vydané Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy o úspěšném absolvování.


Na konferenci se představí i nakladatelství vydávající učebnice a doplňkové materiály pro výuku německého jazyka (např. Hueber a Klett) a svoji činnost budou prezentovat i organizace, jako například Ackermann-Gemeinde, Contexta, Goethe institut, Tandem a další.


Konference je akcí dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků s cílem prohloubení odborné kvalifikace, cílovou skupinou jsou učitelé němčiny na všech stupních a typech škol.


Odkaz na přihlášku naleznete zde.


Další informace budou postupně zveřejňovány na webu katedry germanistiky a jejím IG profilu. Přihlášeným účastníkům budou informace průběžně zasílány.Začátek akce 7. června 2024 v 9:00
Konec akce 7. června 2024 v 16:30
Druh akce Konference
Organizátor Katedra germanistiky
Email na organizátora pavla.necasova@pedf.cuni.cz
Webové stránky https://pedf.cuni.cz/KG-201.html
Místo konání akce Pedagogická fakulta UK, Celetná 13, Praha 1
Cílová skupina Akademická obec i veřejnost
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na: