Aktuality
Ještě krok a poznáš kouzlo naší fakulty! Za pověstnými dveřmi tě čeká nejen příležitost, ale hlavně naši studenti, kteří tě celým dnem provedou, poradí, pomůžou. Dozvíš se tipy, jak se efektivně připravit na přijímací zkoušky, a zákulisní informace z fakultního života. Na chodbách najdeš stánky studentských spolků, kde ti prozradí, jak ze studia vytěžit zkušenosti nad rámec studijního programu. Těšíme se na tebe!
Srdečně vás zveme na den otevřených dveří doktorských studií, který se bude konat online 21. 11. 2025 od 9.00 hodin.
Student Katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty UK, Bc. Štěpán Mikulenka, byl kurátorkou vybrán ke spoluúčasti na výstavě Dvojník, kterou pořádá Galerie hlavního města Prahy.
Doktorandka Pedagogické fakulty UK Jana Krejzová převzala z rukou ministra školství Mikuláše Beka Cenu MŠMT pro vynikající studenty a absolventy. Ocenění se uděluje každoročně těm, kteří dosahují mimořádných studijních nebo tvůrčích výsledků a svou prací přispívají k rozvoji vzdělávání.
Na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy byla 22. října slavnostně předána mezinárodní cena Premia Bohemica 2025. Letos ji za mimořádný přínos šíření české literatury a kultury v zahraničí obdržel prof. Kenichi Abe z Tokijské univerzity – významný lingvista, literární komparatista a překladatel z českého jazyka.
Zástupci Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy a organizace
Učitel naživo se setkali na pracovním jednání zaměřeném na rozvoj spolupráce v oblasti vzdělávání provázejících učitelů a jejich dalšího profesního růstu, včetně otázek financování těchto aktivit.
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přijďte na shromáždění akademické obce a THP pracovníků. Bude se konat ve čtvrtek 16. 11. od 15 hodin v učebně R016.
Zapojte se do sbírky ke Dni válečných veteránů
1. listopadu 2025 – 30. listopadu 2025
Jak žijí naši hrdinové, je na nás. Připněte si vlčí mák jako symbol úcty k válečným veteránům a dalším bojovníkům za svobodu. Pořízením květu přispějete na přímou pomoc našim hrdinům a zachování jejich příběhů. Květ vlčího máku můžete po celý listopad pořídit i u nás na fakultě. Kasičku najdete v knihovně na M. Rettigové 4. Tak se tam při cestě na fakultu zastavte.