Hlávkova nadace

Medaile Josefa Hlávky

Medaile Josefa Hlávky je určena nestorům, zakladatelským a dalším významným osobnostem české vědy a umění jako ocenění jejich celoživotního díla ve prospěch české vědy, umění a vzdělanosti.  Ocenění je spojeno s předáním nadačního příspěvku ve výši 50 000,- Kč.  Každoročně mohou být uděleny zpravidla 4 medaile Josefa Hlávky. Návrhy na ocenění medailí Josefa Hlávky mohou správní radě Nadání podat předseda Akademie věd České republiky, rektoři pražských vysokých škol a ředitel IKEM Praha. Medaile je udělována správní radou Nadání zpravidla před státním svátkem 17. listopadu na zámku Josefa Hlávky v Lužanech u Přeštic.

Termín pro odevzdávání návrhů: každoročně do 31.7.

Termín odevzdání návrhu na RUK: každoročně se upřesňuje: Medaile Josefa HlávkyLiterární cena Josefa Hlávky

Cenu uděluje Český literární fond společně s Nadáním Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových za původní knižní práci z oblasti vědecké a odborné literatury, která byla vydána v hodnoceném kalendářním roce v ČR. Součástí každé nominace by měla být nominovaná publikace a zdůvodnění.

Termín pro odevzdání návrhů na NČLF: 31. 1.

Termín pro odevzdání návrhů na RUK: každoročně se upřesňuje Ceny Josefa Hlávky za vědeckou literaturuVíce informací včetně výčtu oceněných naleznete na stránkách Hlávkovy nadace.
Poslední změna: 2. leden 2024 10:38 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na: